NL2: Σπουδαία νίκη για τον Ολυμπιακό Βόλου – Πέρασε από την Κατερίνη ο Γ.Σ. Αλμυρού | Αποτελέσματα – Βαθμολογία

Ο Ολυμπιακός Βόλου επικράτησε της ΑΕΛ 66-53, εξασφαλίζοντας μία θέση τα πλέι άουτ, σε αντίθεση με τους αντιπάλους τους που υποβιβάστηκαν. Οι ερυθρόλευκοι με τη θερμή συμπαράσταση των οπαδών τους κατάφεραν και πήραν το ροζ φύλλο αγώνα παρότι στην τρίτη περίοδο έχαναν με και 11 πόντους. Με αντεπίθεση διαρκείας όχι μόνο γύρισαν το ματς αλλά το πήραν και με σχετική άνεση. Να σημειωθεί πως 2,5 λεπτά πριν τη λήξη οι διαιτητές διέταξαν την εκκένωση του Κλειστού από τους φιλάθλους, όπως και έγινε για να ολοκληρωθεί το ματς με θρίαμβο των ερυθρολεύκων.

Ο Αλμυρός κέρδισε τον Πιερικό Αρχέλαο 80-76 εκτός έδρας, παραμένοντας σε τροχιά πλέι οφ.