Μετά τους Ιβάν Κόστιτς, Κωνσταντίνο Καραγιάννη και Αλεξ Τρουιγιέ παρελθόν αποτελούν από τον Βόλο άλλοι δύο ποδοσφαιριστές. Πρόκειται για τους Ζαν Πιερ Μπαριέντος και Νικολάι Άλχο,
![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2023/03/KARALIS-2023-scaled.jpg)
Η ανακοίνωση:
![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2024/04/dsc0626-e1715498746768.webp)
Με την ολοκλήρωση του φετινού πρωταθλήματος ολοκληρώθηκε και η συνεργασία του Βόλου με τον Ζαν Πιερ Μπαριέντος και Νικολάι Αλχο, τα συμβόλαια των οποίων έληξαν.
Τόσο ο Ζαν Πιερ Μπαριέντος στα 4 χρόνια που αγωνίστηκε στο Βόλο, όσο και ο Νικολάι Αλχο στα 2,5 χρόνια που φόρεσε την «κυανέρυθρη» φανέλα συνέβαλλαν τα μέγιστα ώστε η ομάδα μας να… μεγαλώσει και να υλοποιήσει τους στόχους της.
Η ΠΑΕ Βόλος ευχαριστεί τους δύο ποδοσφαιριστές για την πολυετή προσφορά τους στην ομάδα και τους εύχεται κάθε επιτυχία στη συνέχεια της καριέρας τους.
![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2022/11/boukis-1.jpg)
Ακολουθήστε το goalpost.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις