![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2023/03/KARALIS-2023-scaled.jpg)
Τον Α.Ο. Ανθούπολης αντιμετωπίζει ο Ολυμπιακός Βόλου στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής των αγώνων μπαράζ ανόδου στη Γ΄Εθνική (4ος όμιλος). Οι ερυθρόλευκοι θέλουν να τελειώσουν την άνοδο από σήμερα, επιστρέφοντας από την Λάρισα με τους τρεις βαθμούς της νίκης. Μετά τις δύο νίκες σε ισάριθμούς αγώνες ο βολιώτικος σύλλογος έχει βάλει τις βάσεις όχι μόνο για τον προβιβασμό στις εθνικές κατηγορίες αλλά και για την κατάκτηση της πρώτης θέσης στον 4ο όμιλο.
![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2024/04/dsc0626-e1715498746768.webp)
Το παιχνίδι θα διεξαχθεί στο γήπεδο της Φιλιππούπολης και για μία ακόμη φορά ο Ολυμπιακός Βόλου θα έχει δίπλα του τους οπαδούς του. Τον αγώνα θα διευθύνει ο Κωνσταντίνος Καρπέτσος από την Ένωση Μακεδονίας.
Η επόμενη (3η) αγωνιστική
Κυριακή 19 Μαΐου, 17:00
ΑΟ Ανθούπολης – Ολυμπιακός Βόλου
ΑΕ Μαλεσίνας – Ατρόμητος Παλαμά
Νεοχώρι Γρεβενών – ΑΣ Μετέωρα 0-3 ά.α
Η βαθμολογία του 4ου ομίλου
- Ολυμπιακός Βόλου 6
- ΑΕ Μαλεσίνας 3
- ΑΟ Ανθούπολης 3
- Ατρόμητος Παλαμά 3
- ΑΣ Μετέωρα 3
- ΠΑΟΚ Κοίλων Κοζάνης 0
- Νεοχώρι Γρεβενών (δεν κατέβηκε στο πρωτάθλημα)
![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2022/11/boukis-1.jpg)
Ακολουθήστε το goalpost.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις