Μπορούσε νίκη με Ανθούπολη – Δεν τον χάλασε η ισοπαλία (vids)

Ισοπαλο 1-1 έληξε το ματς της Φιλιππούπολης ανάμεσα στον Α.Ο. Ανθούπολης και τον Ολυμπιακό Βόλου, με τις δύο ομάδες να παίρνουν από έναν βαθμό και να παραμένουν αήττητες στο μίνι πρωτάθλημα των μπαράζ ανόδου στη Γ’ Εθνική.

Το γκολ του Ματέα στο 29′

Ο Ολυμπιακός Βόλου ήταν ανώτερος στο πρώτο ημίχρονο, άνοιξε το σκορ με τον Ματέα στο 29′ και με μεστή εμφάνιση έδειχνε πως εύκολα θα έφευγε νικητής από την Φιλιππούπολη. Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι ανέβασαν στροφές μετά το 60′ και κατάφεραν να ισοφαρίσουν με τον Λάιο στο 67′.

Το γκολ του Λάιου στο 67′

Οι σημαντικότερες στιγμές του αγώνα

3’ Μακρινό σουτ του Κυρίτση με την μπάλα να καταλήγει ψηλά άουτ

6’ Ψηλοκρεμαστή κεφαλιά του Σέττου σε σέντρα του Ματέα, λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα

29’ Γκολ για τον Ολυμπιακό Βόλου: Ο Παπακώστας έβγαλε στην πλάτη της άμυνας τον Ματέα, με τον Αργεντινό να πλασάρει εύστοχα κάνοντας το 0-1

48’ Ο Βλάχος πλάσαρε άουτ από θέση βολής όταν εκμεταλλεύτηκε κατά το ήμισυ τη λάθος πάσα στην άμυνα της Ανθούπολης

64’ Ο Σιδεράκης θα κρατήσει το «μηδέν» σε τετ α τετ

67’ Γκολ για την Ανθούπολη. Ο Λάιος μετά από κόρνερ του Μούτσα Μπλέντι, θα στείλει την μπάλα προς την εστία, με τον διαιτητή να δείχνει τη σέντρα

80’ Ο Ολυμπιακός Βόλου ζήτησε πέναλτι σε μαρκάρισμα του Βλάχου στην περιοχή. Ο βοηθός σήκωσε τη σημαία επισημαίνοντας την παράβαση αλλά ο διαιτητής έδειξε «παίζετε»

85’ Δυνατό σουτ του Αναστασίου θα περάσει πάνω από το δοκάρι του Ντιντή

ΑΟ Ανθούπολης (Ζιώγας): Ντιντής, Λάιος, Κουβελάς (46’ Βλαχάκης), Μούτσα, Γιαννακόπουλος, Σέσι (60’ Παπαδάκος), Τσάτσος, Σκούπρας, Καραμπούζης, Πανταζής (87’ Καραγιάννης), Αναγνώστης (77’ Κατσιαμπέλας)

Ολυμπιακός Βόλου (Αρσένος): Σιδεράκης, Σέττος (69’ Τασιούλης), Καμπέρης, Παπαϊωάννου, Παπακώστας (69’ Σκοπελίτης), Γκαλίτσιος, Ματέα (89’ Νούσιος), Κυρίτσης, Βλάχος, Αναστασίου (89’ Κατσαγεωργίου), Ζέρης