![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2023/03/KARALIS-2023-scaled.jpg)
Μπορεί το τριετές πλάνο της SL2 να ανέφερε ότι για την σεζόν 2024-25 το πρωτάθλημα θα διεξάγονταν σε έναν ενιαίο όμιλο ωστόσο οι πιθανότητες να χωριστούν οι 20 ομάδες σε δύο γκρουπ είναι περισσότερες από πολλές.
![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2024/04/dsc0626-e1715498746768.webp)
Αν και οι “φωνές” από το στενό περιβάλλον του προεδρείου δεν άφηναν ούτε μία πιθανότητα στο σενάριο αυτό, η ανατροπή σκηνικού στην ΕΠΟ, “υποχρεώνει” τη λίγκα να συμβαδίσει με τις επιθυμίες της νέας τάξης πραγμάτων.
Έτσι, σύμφωνα με πληροφορίες του goalpost.gr η διεξαγωγή του πρωταθλήματος της SL2 σε δύο ομίλους (Βορράς και Νότος) αυτή τη χρονική στιγμή θα πρέπει να θεωρείται σχεδόν βέβαιη.
H οριστική απόφαση θα ληφθεί στο επόμενο Δ.Σ. της λίγκας.
![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2022/11/boukis-1.jpg)
Ακολουθήστε το goalpost.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις