![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2023/03/KARALIS-2023-scaled.jpg)
Παρά την επιθυμία αρκετών σωματείων για να χωριστούν οι ομάδες της Β’ ΕΠΣΘ με κλήρωση, η Επιτροπή Πρωταθλήματος προχώρησε σε ορισμό με γεωγραφικά και αγωνιστικά κριτήρια, σύμφωνα με την Ένωση. Έτσι οι 24 ομάδες (σε αυτές συμπεριλαμβάνεται και ο… νεοσύστατος Ελευθεριακός) χωρίστηκαν ως εξής:
![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2024/04/dsc0626-e1715498746768.webp)
Α’ όμιλος: Α.Ε. 2002, Α.Σ. Ιωλκός, Άνθιμος Γαζής, Διαγόρας Στεφανοβικείου, Ελευθεριακός, Ηρακλής Βόλου, Ιάσων Άλλης Μεριάς, Κένταυρος Αργαλαστής, Νέοι Αθλητές Νίκης, Πανιώνιος, Σκόπελος, Τοξότης Βόλου.
Β’ όμιλος: Αετός Κερασιάς, Άθλος Αλμυρού, Απόλλων Καναλίων, Απόλλων Κροκίου, Αργοναύτες, Αχιλλέας Αχιλλείου, Α.Σ. Δημητριάς, Ηρακλής Αγίων Θεοδώρων, Μικροθήβες, Μυρμιδόνες, Μακρινίτσα, Πηλέας.
![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2022/11/boukis-1.jpg)
Ακολουθήστε το goalpost.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις