![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2023/03/KARALIS-2023-scaled.jpg)
Τις πρώτες του μεταγραφικές κινήσεις ανακοίνωσε χτες η ομάδα του Εθνικού, που πλέον ξεκινά να εφαρμόζει δυναμικά το μεταγραφικό της σχεδιασμό, με σκοπό να συγκροτήσει το ρόστερ της επόμενης αγωνιστικής περιόδου…
![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2024/04/dsc0626-e1715498746768.webp)
Σε μια κίνηση που μπορεί να είναι και συμβολική, οι πρώτοι παίκτες που εντάσσει στο ρόστερ του ο Εθνικός είναι παίκτες που αγωνίζονται στα δυο άκρα του αγωνιστικού χώρου, ένα τερματοφύλακα κι ένα σέντερ φορ.
Πρόκειται για τους Μπέικο Νικόλαο-Ιωάννη γεννηθέντα στις 15/01/1998 που αποκτήθηκε από το Σαρακηνό κι αγωνίζεται στη θέση του τερματοφύλακα και Παναγιώτου Ορέστη που γεννήθηκε στις 15/02/1988 που αγωνίζεται στη θέση του σέντερ φορ κι αποκτήθηκε από τη ομάδα του Απόλλωνα Καναλίων.
![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2022/11/boukis-1.jpg)
Ακολουθήστε το goalpost.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις