Επέστρεψε στις νίκες ο Παγασητικός 5-3 τους Αργοναύτες

Γκολ και θέαμα από Παγασητικό και Αργοναύτες στο Olimpico Sports Club με τους πρώτους νικητές.Στο 10ο λεπτό άνοιξε το σκορ ο Μπ. Δημόπουλος αφού εκτέλεσε εύστοχα πέναλτι. Όμως πέντε λεπτά αργότερα ο Δαϊλιάνης ισοφάρισε. Ένα λεπτό αργότερα…

…ο Μπερτζέμης έκανε το 2-1 διαμορφώνοντας το σκορ του ημιχρόνου.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι ομάδες μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι αφού ο Παγασητικός πέτυχε τρία γκολ και οι Αργοναύτες άλλα δύο.
Στο 56΄ο Γαρουφαλής έκανε το 2-2. Και Στο 75΄ο Καράνταγλης με σουτ εκτός περιοχής έκανε το 3-2 βάζοντας την ομάδα του πάλι μπροστά.
Στο 77΄ο Τσιμούρτος έκανε το 4-2, και ο Τουφεξής στο 80΄έκανε το 5-2.
Ο Χρ. Ζάρρας μείωσε σε 5-3 στο 82΄.

ΠΑΓΑΣΗΤΙΚΟΣ(Καραμίχαλος): Κλεάνθης, Μπερτζέμης, Π. Δημόπουλος, Πόποτας(70΄Τουφεξής), Καράνταγλης, Σίμος, Τσαντίλας, Σεμιλιέτωφ,(80΄Χριστογιαννούλας), Τσιμούρτος, Μπ. Δημόπουλος, Περαντζάκης
ΑΡΓΟΝΑΥΤΕΣ(Δαϊλιάνης):Ραμανδάνης, Πατσίλης, Ροδίτης, Ρήγας, Αλίαζ, Γουρναρόπουλος, Χρ. Ζάρρας, Δημητρίου, Ευάγγ. Ζάρρας, Δαϊλιάνης, Γαρυφάλλου