![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2023/03/KARALIS-2023-scaled.jpg)
Μία πρωινή προπόνηση περιελάμβανε το σημερινό (24/8) πρόγραμμα για τους παίκτες του Ολυμπιακού Βόλου, η οποία πραγματοποιήθηκε στο βοηθητικό του Πανθεσσαλικού Σταδίου. Στην προπόνηση έλαβαν μέρος όλοι οι ποδοσφαιριστές, καθώς η ομάδα δεν αντιμετωπίζει αγωνιστικά προβλήματα. Οι «ερυθρόλευκοι» θα προπονηθούν και το πρωί της Κυριακής (25/8), ενώ το απόγευμα της ίδιας μέρας θα… …δώσουν φιλικό στις 18.30 στην Καρδίτσα με την τοπική Αναγέννηση.
![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2024/04/dsc0626-e1715498746768.webp)
Ο Γιώργος Βαζάκας αναμένεται και πάλι να δώσει χρόνο συμμετοχής σε όλους τους ποδοσφαιριστές, χρησιμοποιώντας δύο ενδεκάδες, μία σε κάθε ημίχρονο, συνεχίζοντας τις δοκιμές. Στην παρούσα φάση ο προπονητής του Ολυμπιακού βλέπει πως ανταποκρίνεται ο κάθε ποδοσφαιριστής στην τακτική και στον τρόπο παιχνιδιού που θέλει να εφαρμόσει στην ομάδα και σιγά-σιγά θα αρχίσει να μοντάρει την ενδεκάδα.
Στο αυριανό φιλικό θα λάβει μέρος και το τελευταίο μεταγραφικό απόκτημα των «ερυθρολεύκων», ο Ρόι Νταγιάν, ο οποίος αναμένεται να αγωνιστεί για ένα ημίχρονο. Ο Ισραηλινός φορ μέρα με την ημέρα προσαρμόζεται ολοένα και περισσότερο στο νέο του περιβάλλον και δείχνει πως είναι πολύ καλός ποδοσφαιριστής και έχει την αίσθηση του γκολ.
![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2022/11/boukis-1.jpg)
Ακολουθήστε το goalpost.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις