Αναστασιάδης: «Κάναμε δώρο δύο γκολ»

Ο Άγγελος Αναστασιάδης, αφού τόνισε ότι η ομάδα του είχε καλύτερες ευκαιρίες από την Κέρκυρα, στη συνέχεια μίλησε για δύο γκολ δώρο της άμυνας της ΑΕΛ στους «Φαίακες». Στο πρώτο ημίχρονο είχαμε καλύτερες ευκαιρίες απ’ την Κέρκυρα. Παρ’ όλα αυτά βρεθήκαμε να χάνουμε 2-0. Κάναμε δώρο…

δύο γκολ, τα οποία ούτε ερασιτεχνικές ομάδες δεν κάνουν. Δυστυχώς τα λάθη έγιναν από έμπειρους παίκτες. Δεν μπορώ να πω ότι δεν προσπάθησαν τα παιδιά, αλλά σήμερα αρκετά παιδιά ήταν σε άσχημη μέρα. Στο δεύτερο μέρος προσπαθήσαμε να αλλάξουμε στυλ, αφού η Κέρκυρα αγωνίστηκε με αντεπιθέσεις. Είχαμε κάποιες προϋποθέσεις να βάλουμε ένα γκολ για να μπούμε στο παιχνίδι, όμως δεν έγινε αυτό. Έτσι, μοιραία έμεινε το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου».