Ισόπαλοι Ακρόπολη και Απόλλων Καναλίων στο Σέσκλο

Ισόπαλοι με σκορ 1-1 αναδείχθηκαν Ακρόπολη και Απόλλων Καναλίων στο γήπεδο του Σέσκλου. Οι δύο ομάδες μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι με τους γηπεδούχους να χάνουν την πρώτη ευκαιρία στο 29′ όταν το σουτ του Τ. Τσούτσα πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Μουράβα. Οι Καναλιώτες…

…απάντησαν στο 34′ με τον Βασιλείου που έχασε την ευκαιρία να ανοίξει το σκορ. Στο τελευταίο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου ο Κεμερλής βρέθηκε τετ-α-τετ με τον Σαρρή με τον πορτιέρο της Ακρόπολης να βγαίνει νικητής της μονομαχίας.
Στο δεύτερο ημίχρονο το σκορ άνοιξε στο 50′ ο Μωραΐτης, όταν μετά από ασίστ του Βασιλείου έστειλε την μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 0-1. Στο 74΄ο διαιτητής έδειξε την δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Βασιλείου στέλνοντάς τον στα αποδυτήρια και στην αμέσως επόμενη φάση ο Παλάντζας βρέθηκε στην περιοχή του Μουράβα και με γυριστή κεφαλιά αιφνιδιάζοντας τον Μουράβα έγραψε το τελικό 1-1.
Ο διαιτητής στο 85΄έδειξε την δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Καραβά για αντιαθλητικό φάουλ αφήνοντας την ομάδα των Καναλίων με εννέα παίκτες. Παράπονα εκφράστηκαν για την διαιτησία από τον Απόλλωνα.

ΑΚΡΟΠΟΛΗ(Τάχος): Σαρρής, Αξιώτης, Στύλας(70΄Φ.Φώτου), Τ. Τσούτσας, Κ. Κολυμήτρας, Δ. Φώτου, Μπέκος, Πασιάς, Τ. Κολυμήτρας, Μ. Τσούτσας, Παλάντζας
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΝΑΛΙΩΝ(Ρέπος): Μουράβας, Κελεσίδης, Βαρσαμάς, Καρπούζας Α., Καραβάς, Παπαπορφυρίου(60΄Ψαθάς), Μωραΐτης(87΄Παπαπαναγιώτου), Βασιλείου, Παπουτσής(80΄Τσιάντος), Κερμελής, Παναγιωτάκης