Τα πάνω – κάτω στις Σέρρες! (αποτελέσματα Football League)

Η παρουσία του στον αγώνα αποδείχθηκε καθοριστική. Ο Μαστίγια Τάντιτς μπήκε ως αλλαγή στο 60ο λεπτό του ματς και ήταν αυτός που οδήγησε τον Πανσερραϊκό στην νίκη 2-1 απέναντι στον Πανελευσινιακό και –μάλιστα- με ανατροπή.

Ο νεαρός άσος ήταν αυτός ο οποίος ανέβασε αγωνιστικά την ομάδα των Σερρών από την στιγμή της εισόδου στον αγώνα και κέρδισε το πέναλτι το οποίο εκτέλεσε ο Ιωαννίδης και της έδωσε τη νίκη.

Μόλις στο 11ο λεπτό οι σταχυοφόροι άνοιξαν το σκορ με τον Βασίλη Ταμπάκη. Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν γρήγορα. Μετά από δύο λεπτά ο Κάκκο με σουτ έκανε το 1-1. Ο νεαρός άσος της ομάδας των Σερρών, Ματέγια Τάντιτς στο 75ο λεπτό κέρδισε το πέναλτι και ο Ιωαννίδης έκανε το 2-1 το οποίο ήταν και το τελικό σκορ.

Την ίδια ώρα, Αιγινιακός και Λαμία έμεναν στο 0-0 σε άλλο ματς που έγινε σήμερα για την πρώτη αγωνιστική του πρωταθλήματος της Football league.

Οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι στο 33ο λεπτό με τον Γκούρτσα και ευκαιρίες για να ανοιξουν το σκορ. Αντίστοιχα καλές στιγμές είχαν και οι φιλοξενούμενοι με τον Όμο.

Στις καθυστερήσεις ο Ζγκούρης αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινή κάρτα.