Σπουδαίο “τρίποντο” για ΑΕ 2002, 0-2 τον Ιάσονα Α.Μ.

Με τους τρεις πολύτιμους βαθμούς από την έδρα του Ιάσονα στην Άλλη Μεριά, έφυγε η ΑΕ 2002, επικρατώντας με 0-2, χάρη σε δύο τέρματα που σημείωσε ο Άρης Κόρδα, ένα σε κάθε ημίχρονο. Οι νικητές ήταν καλύτεροι και έφτασαν δίκαια στην επιτυχία. Το σκορ άνοιξε στο 10′, όταν μετά από εκτέλεση κόρνερ ο Κόρδα με κεφαλιά έγραψε το 0-1, ενώ λίγο μετά τη έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, στο 47′, ο Κόρδα και πάλι με νέα κεφαλιά έγραψε το 0-2.

Από εκεί και πέρα η ομάδα του Γιώργου Καραμίχαλου διαχειρίστηκε κατάλληλα το παιχνίδι και έφτασε στη νίκη. Αξίζει να σημειώσουμε, πως από το 68′ οι φιλοξενούμενοι έπαιζαν με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Φιλίππου.
ΙΑΣΩΝ Α.Μ.: Κωνσταντίνου, Σπύρου (70′ Άνι), Κάβουρας (80′ Πουλάκης), Γούσιας, Κουτσουνίδης, Τσίγκας, Ζάχος, Θεοδωρόπουλος, Καλογριάς (60′ Ζατσάι), Ρακής, Σιόβας.
ΑΕ 2002: Αράπης, Βούλγαρης (70′ Κατσαρός), Σφέτσιος (85′ Γαλάνης), Παπαϊωάννου, Σταθόπουλος, Βέργος, Παρίσης, Κιόσα, Κόρδα (80′ Βερντόβα), Πολυχρόνου, Φιλίππου