Νίκη με ανατροπή για την Αγ. Άννα

Σπουδαίο παιχνίδι έγινε στο Οlimpico όπου η γηπεδούχος Αγ Άννα επικράτησε του Αγροτικού Αϊδινίου με 3-2, σε μιαναμέτρηση με πολλά γκολ κι ανατροπές. Σε ότι έχει να κάνει με την εξέλιξη του σκορ, οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν, οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν και πήραν το προβάδισμα για να ισοφαριστούν αυτή τη φορά από τον Αγροτικό. Το γκολ τη νίκης για την Αγ. Άννα ήρθε στο 84′ με τη «χρυσή» αλλαγή των γηπεδούχων, Βογιατζή, λίγο πριν τη λήξη…

Το 0-1 έγινε στο 21′, όταν σε απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γ. Κωτούλα, η μπάλα πέρασε από όλους και λίγο πριν το τέρμα έσκασε στο έδαφος για να ξεγελάσει τον τερματοφύλακα Βλαχόπουλο, που δεν αντέδρασε και απλά είδε τη μπάλα να περνά στο βάθος της εστίας του.
Η ισοφάριση ήρθε για την Αγ. Άννα στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου (47′), που δικαιολογημένα ήταν πολλές, όταν λίγο πριν το κέντρο οι γηπεδούχοι έκλεψαν τη μπάλα, στη συνέχεια έγινε σέντρα από τα δεξιά, η μπάλα κινήθηκε προς το τέρμα κι εκεί ο Αποστόλης Κωτούλας με δυσκολία πλάσαρε, αφού αρχικά μπερδεύτηκε κι έχασε το κοντρόλ. Να σημειώσουμε στις καλύτερες στιγμές του α’ ημιχρόνου, ότι ο σκόρερ των γηπεδούχων είχε και δοκάρι (17′), σε μια φάση που πέρασε και τον αντίπαλο τερματοφύλακα, όμως το πλασέ που επεδίωξε έστειλε τη μπάλα στο αριστερό κάθετο δοκάρι του Γκόγκου.
Στο 60′ έγινε το 2-1 με φάουλ του Τσουρέλη, με τη μπάλα να περνά απ’ όλους πριν καταλήξει στα δίχτυα.
Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν σε 2-2 στο 78′ με πέναλτι που κέρδισε κι εκτέλεσε ο Γκαμάλιας, ο οποίος είχε ανατραπεί από τον αντίπαλο τερματοφύλακα.
Οι γηπεδούχοι πήραν τη νίκη στο 84′ με τέρμα του Βογιατζή, που εκμεταλλεύτηκε σύγχυση στα αντίπαλα καρέ πριν πλασάρει.
ΑΓ ΑΝΝΑ: Βλαχόπουλος, Τσαραώσης, Στεργιόπουλος, Ταμπακόπουλος, Σκοπός, Φιλατζικιώτης (82′ Πετσιμέρης), Αντωνόπουλος, Ζάγκας (65′ Αλεξανδρίδης), Κωτούλας, Ρομάριο (55΄’ Βογιατζής), Τσιουρέλης
ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ: Γκόγκος, Γιάννης, Νάτζιος, Νιάκας, Μαβίδης, Γ. Κουτσογιάννης, Χρ Κερατίδης, Αθ. Βαλκανιώτης, Γ. Κωτούλας, Λιλής, Γκαμάλιας