Ο Γ.Σ.Βόλου νικητής του Δίλοφου με 75-66

Με νίκη επί του Δίλοφου με σκορ 75-66 προχώρησε ο Γ.Σ.Βόλου στο πρωτάθλημα μπάσκετ της Α1 ΕΣΚΑΘ. Το ματς είχε δύναμη, ένταση και στην πρώτη περίοδο οι δύο αντίπαλοι συμβάδιζαν στο σκορ. Στο β’ δεκάλεπτο ο Γυμναστικός πίεσε σ’ όλο το γήπεδο κι εκμεταλλευόμενος τα λάθη των αντιπάλων του έκανε ένα επί μέρους σκορ 21-14, το οποίο αποδείχτηκε καταλυτικό για τη συνέχεια…

…Στο β’ μέρος οι “μαυραετοί” κατάφεραν να συντηρήσουν τη διαφορά, φτάνοντας τελικά εύκολα στην επιτυχία. Κορυφαίοι των νικητών οι Ζαρογιάννης, Παυλόπουλος.

Δεκάλεπτα: 24-24, 45-38, 61-53, 75-66
Γ.Σ ΒΟΛΟΥ (Κοσμάτος-Ντάκης) Κωστούλας 13, Καλογερόπουλος 6, Τσαπραίλης 2, Ζήσης 5 (1 τρ), Σουλιώτης 8 (1 τρ), Παυλόπουλος 13, Σιδέρης 6, Σπανόπουλος 2, Κουρουπάκης 2, Ζαρογιάννης 20