Νέο τρίποντο για την Δήμητρα 2-0 τον Άθλο

Νέο τρίποντο για την Δήμηρα Ευξεινούπολης που κέρδισε 2-0 τον Άθλο Αλμυρού στην έδρα της και πλέον μετρά 27 βαθμούς.
Στο πρώτο ημίχρονο για τον Άθλο στο 6ο λεπτό σουτ του Καραδήμα απέκρουσε δύσκολα ο Γκιούρκης, με τους γηπεδούχους…

…να απαντούν με δύο γκολ. Το πρώτο στο 27΄μετά από εκτέλεση κόρνερ από τον Νικηφοράκη, ο Τιμπλαλέξης με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και με όμοιο τρόπο ο Ξηρομερίσιος έκανε το 2-0 στο 34΄.
Στο δεύτερο ημίχρονο η Δήμητρα μπήκε ακόμη πιο δυνατά στο παιχνίδι με τους Τιμπλαλέξη και Ξηρομερίσιο να έχουν από ένα δοκάρι και με τους Σιαμέτη και Καρατέεβ να χάνουν δύο τετ-α-τετ με τον Μέμο.
Όσο για τους φιλοξενούμενους ο Καραδήμας στο 77΄μπορούσε να είχε μειώσει αφού σουτ του έξω από την περιοχή απέκρουσε ο Γκιούρκης.

ΔΗΜΗΤΡΑ(Βουρούκος): Γκιούρκης, Γοδενόπουλος(85΄Αράπης), Ξηρομερίσιος, Αντωνιάδης, Νικηφοράκης, Κ. Παυλίδης, Στ. Παυλίδης(70΄Βογιατζής), Σιαμέτης, Παρίσης(55΄Καρατέεβ), Τιμπλαλέξης, Ποζιόπουλος
ΑΘΛΟΣ(Επίσκοπος): Μέμος, Κακάσης, Καμπουρίδης(46΄Φάτσης), Δημόπουλος, Κουτρογιάννης, Καραδήμας, Μπέης(70΄Κοντοβάς), Επίσκοπος, Ζάρρας, Φωτιάδης(85΄Αγραφιώτης), Ξινός