Πρόκριση για Αίαντα εις βάρος της Δήμητρας

Σπουδαία νίκη-πρόκριση πέτυχε ο Αίας Σούρπης επί της Δήμητρας, επικρατώντας με 2-1 στο γήπεδο της Ευξεινούπολης. Μάλιστα, οι φιλοξενούμενοι βρέθηκαν από πολύ νωρίς πίσω στο σκορ, ωστόσο, στο δεύτερο ημίχρονο με αντεπίθεση διαρκείας πέτυχαν δύο τέρματα και γύρισαν το ματς.

Στο 4′ ο Ποζιόπουλος με μακρινό σουτ άνοιξε το σκορ για τη Δήμητρα, με το 1-0 να παραμένει μέχρι και το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Στην επανάληψη ο Αίας ήταν καλύτερος και στο 65′ Ο Κατσαβριάς με κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ του Αθ. Αθ. Κωστούλα ισοφάρισε σε 1-1. Ο τελευταίος στο 72′ πέτυχε το 1-2 για την ομάδα του, δίνοντας τη νίκη-πρόκριση στον Αίαντα.
ΔΗΜΗΤΡΑ: Σαββίδης, Τσέργας, Μπαράκου (82′ Πάντζιος), Δάρρας, Καρατέεβ, Βούλγαρης (71′ Αντωνιάδης), Ποζιόπουλος, Γκαρνίδης, Γαλατσίδας, Γκάμπας, Χατζέλας (65′ Κόκκαλης).
ΑΙΑΣ: Γελές, Κραβαρίτης, Π. Δημητρίου, Παπανικολόπουλος, Γαρυφάλλου, Μπιρτσάι, Γ. Δημητρίου, Καλοδήμος, Γουργιώτης (56′ Γρούνας), Κατσαβριάς (82′ Κουτσούμπας), Αθ. Αθ. Κωστούλας.