Άνετο πέρασμα από τα Λεχώνια ο Άνθιμος Γαζής

Ο Άνθιμος Γαζής επέστρεψε στις νίκες, επικρατώντας στο γήπεδο των Λεχωνίων την Ένωση Λεχωνίων/Νηλέα με 0-2. Οι δύο ομάδες προσπάθησαν στα πρώτα λεπτά του αγώνα να επιβάλουν τον ρυθμό τους, με τους φιλοξενούμενους να καταφέρνουν να πάρουν «κεφάλι» στο σκορ στο 18′, όταν ο Ζάνης με πλασέ έγραψε το 0-1.

Το γκολ αυτό έδωσε τη δυνατότητα στην ομάδα του Παναγιώτη Κουρούπη να φέρει το παιχνίδι στα μέτρα της και στο 33′ ήρθε και το δεύτερο τέρμα με τον Δανιλόπουλο με σουτ έξω από την περιοχή.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Άνθιμος Γαζής διαχειρίστηκε άψογα το παιχνίδι και έφτασε άνετα στη νίκη.
ΛΕΧΩΝΙΑ: Παλαιορούτης, Τόντας, Ντενίζ, Παπακυρίτσης, Τζούμας, Ράπτης (65′ Ν. Κυριαζής), Ξενάκης (57′ Βασιλείου), Κολιός, Ρενάτο, Κουβαράς, Βαλαρούτσος (80′ Καραγιάννης).
ΑΝΘ. ΓΑΖΗΣ: Γκούρης, Δρακονταειδής, Αλεξίου, Κωστάκης, Λάσκος (80′ Δ. Μπρισμπέος), Τσεπάνης, Ζάνης (70′ Ξηρόφωτος), Κ. Μπρισμπέος, Θεοδώρου (65′ Τσατσαρώνης), Δανιλόπουλος, Μπακογιάννης.