“Ξέσπασε” στο δεύτερο ημίχρονο ο Άθλος, 3-0 τον Ηρακλή Α.Θ.

Τη δεύτερη νίκη του στο πρωτάθλημα της Β’ ΕΠΣΘ πέτυχε σήμερα ο Άθλος. Επιβλήθηκε με 3-0 του Ηρακλή Αγίων Θεοδώρων, με τα τρία γκολ να σημειώνονται στο δεύτερο ημίχρονο. Ο Άθλος στο πρώτο μέρος είχε ένα σουτ του Κούργια στο δοκάρι του Ηρακλή.

Το γρήγορο γκολ του Τσερκέζη στο ξεκίνημα του δευτέρου μέρους και συγκεκριμένα στο 48′ με σουτ, άνοιξε το δρόμο για τη νίκη του Αγροτικού. Στο τελευταίο 20λεπτο οι γηπεδούχοι πέτυχαν άλλα δύο τέρματα, με τον Δήμα, στο 72′ και στο 90′.
ΑΘΛΟΣ: Μπούντης, Τσεκρέζης, Ξυνός, Δήμας, Μπιρμπίλης, Κοντοβάς, Κούργιας, Γιαννακός (70′ Τσουκάρας), Χρυσοστομίδης (85′ Καβρέντζος), Νικογιάννης, Κομπούρας (46′ Μπουκώρος).
ΗΡΑΚΛΗΣ: Ραμαντάνης, Μουζουράκης, Μπισμπιγιάννης, Βαλωμένος, Γάκας, Νικηφοράκης, Ράπτης (49′ Κραβαρίτης), Ι. Αργυρίου (49′ Λεων. Κωτούλας), Κ. Μαλλιαρός, Δαγγούλης, Ε. Μαλλιαρός (77′ Αλπίτσης).