![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2023/03/KARALIS-2023-scaled.jpg)
Δεν ανέδειξε νικητή το παιχνίδι του Πηλέα με τα Λεχώνια, το οποίο διεξήχθη στο γήπεδο της ΕΤΒΑ. Οι δύο ομάδες έμειναν στο 1-1, με το Πηλέα να έχει νέες απώλειες βαθμών, μετά την ήττα (πρώτη στο πρωτάθλημα) της περασμένης αγωνιστικής από τη Μακρινίτσα. Και τα δύο γκολ σημειώθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο, με τους φιλοξενούμενους
![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2024/04/dsc0626-e1715498746768.webp)
να παίρνουν το προβάδισμα στο σκορ στο 54′ με πλασέ του Κουβαρά, ο οποίος έγραψε το 0-1, για να έρθει η ισοφάριση για τον Πηλέα στο 72΄με σουτ του Βαΐτση. Χάθηκαν ευκαιρίες και από τις δύο ομάδες, σ’ ένα παιχνίδι ανοιχτό, στο οποίο τόσο ο Πηλέας, όσο και τα Λεχώνια θα μπορούσαν να είχαν σκοράρει δεύτερο τέρμα και να πάρουν τη νίκη.
ΠΗΛΕΑΣ: Φηύγας, Καζάκης, Βαρσαμάς, Μπιφάνης (77′ Αντζούρης), Βαΐτσης, Καναράς, Αγγέλης (81′ Τσακμακάς), Τσουκάλης, Μπαρμπαγεωργόπουλος (46′ Μπραχιμάι), Θάνος, Δημόπουλος
ΛΕΧΩΝΙΑ: Παλαιορούτης, Τόντας, Ντενίς, Ράπτης, Παπακυρίτσης, Κυριαζής (77′ Αϊδινής), Ξενάκης (46΄λ.τρ.Βασιλείου), Κολιός, Ρενάτο, Κουβαράς (65′ Τζούμας), Βαλαρούτσος
![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2022/11/boukis-1.jpg)
Ακολουθήστε το goalpost.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις