Ανατροπή στην ανατροπή… και νίκη για την Αγχίαλο

Σε μια αναμέτρηση με πολύ σασπένς και συνεχόμενες ανατροπές στο σκορ, η Αγχίαλος επικράτησε της Αγ. Άννας με 3-4, με τα έξι από τα επτά γκολ να μπαίνουν στο πρώτο ημίχρονο. Αυτή ήταν η δεύτερη νίκη για την ομάδα του Γ. Παναγιωτόπουλου συνολικά και η πρώτη μακριά από την έδρα της…

Το σκορ της αναμέτρησης άνοιξε ο Τσάμης με απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 15′.
Άμεση η αντίδραση των γηπεδούχων που αρχικά έκαναν το 1-1, στο αμέσως επόμενο λεπτό (16′), με τον Κωτούλα που πίεσε κι έκλεψε τη μπάλα από τον αμυντικό και πλάσαρε σε τετ α τετ. Στο 25′ πλήρης ανατροπή με το 2-1 να γίνεται από τον Πανόπουλο, με κοντινό πλασέ στην κίνηση μετά από φάουλ.
Στο 30′ κέρδισε πέναλτι ο Μαγγιώρος που εκτέλεσε ο Μαυρόπουλος κι έγινε το 2-2.
Στο 34′ μετά από φάουλ κι αδράνεια στην άμυνα των φιλοξενούμενων έγινε το 3-2 από ασίστ του Αντωνίου και πλασέ μέσα από την περιοχή του Κωτούλα, που πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα.
Στο 43′ έγινε το 3-3 με γκολ του Μαγγιώρου κι αυτό ήταν το σκορ ημιχρόνου. Ο Μαγγιώρος και πάλι, σε αντεπίθεση με λόμπα πάνω από τον αντίπαλο τερματοφύλακα, έκανε στο 70′ το 4-3, σκορ που έμεινε ως το τέλος.
ΑΓ. ΑΝΝΑ: Βλαχόπουλος, Λιάγκος (65′ Ταραόσης), Στεργιόπουλος, Πανόπουλος, Μπαρέκας (80′ Πριονιστής) Ταμπακόπουλος, Φιλατζικιώτης, Βογιατζής (65′ Αλεξανδρίδης), Αντωνίου, Κωτούλας, Αντωνόπουλος
ΦΘ ΑΓΧΙΑΛΟΥ: Ρωμάνος, Λάζογλου, Πιτσάβας, Σίμος, Μαυρόπουλος, Τσέλιος (60′ λ τρ Άρμεν), Τσακόγιας, Τσάμης (80′ Καπέσιος), Μαγγιώρος, Σγατζής (70′ Βέτσικας), Φούκης