Τριάρα στο ρελαντί για Τηλυκράτη με Αχιλλέα

Χωρίς να κουραστεί και πολύ εύκολα με σκορ 3-0 επικράτησε ο Τηλυκράτης για την 9η αγωνιστική της Γ΄ Εθνικής, του Αχιλλέα Νεοκαισάρειας στη Λευκάδα, με τους γηπεδούχους να καθαρίζουν την αναμέτρηση στο πρώτο 25λέπτο, ενώ στο τελευταίο τέταρτο του αγώνα ήταν εμφανή τα σημάδια κούρασης από την 20ημερη διακοπή του πρωταθλήματος.

Οι παίχτες του Ανδρέα Παντζιαρά ξεκίνησαν πολύ δυνατά την αναμέτρηση και με ωραίο σουτ του Σιδέρη στο 10΄ λεπτό, άνοιξαν το σκορ, για να έρθει το λάθος του τερματοφύλα των φιλοξενούμενων, Γαβριηλίδη στο 24΄να το εκμεταλλευτεί ο Κοντογιάννης για να “γράψει” το 2-0, που έμεινε μέχρι το τέλος του πρώτου 45λεπτου, με την ομάδα της Ανθούλας Σαββίδου, να έχει μια καλή στιγμή για να μπει στο παιχνίδι με τον Δαδάκο, αλλά το σουτ του τελευταίου πέρασε λίγο άουτ.

Στην επανάληψη οι “κυανέρυθροι” σημείωσαν γρήγορα και το τρίτο τους τέρμα, στο 56 λεπτό με τον πρώτο τους σκόρερ, τον Μακρυγιάννη, ενώ στο υπόλοιπο του αγώνα, ο ρυθμός έπεσε, οι φιλοξενούμενοι πήραν την κατοχή και προσπάθησαν να γίνουν απειλή προς την εστία του Καραγκούνη. Τελικά μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή Αθανασίου, δεν άλλαξε τίποτα κια έτσι ο Τηλυκράτης πρόσθεσε άλλος τρεις βαθμούς, που τον οδηγούν στην εξάδα της βαθμολογικής κατάταξης.

Διαιτητής: Αθανασίου (Άρτας) – Βοηθοί: Καλαμπόκης (Αιτωλοακαρνανίας), Σαρλής (Άρτας)

Τηλυκράτης(Παντζιαράς): Καραγκούνης, Βρεττός, Καταγής, Μπουρδούβαλης, Ιασωνίδης, Πολυχρωνάκης, Κτενάς, Κοντογιάννης(59΄ Καλογέρης), Σιδέρης, Βασιλείου(52΄ Περιστέρης), Μακρυγιάννης(75΄ Μπάλι)

Αχιλλέας Νεοκαισάρειας(Σαββίδου): Γαβριηλίδης, Λαζαρίδης(84΄ Πετρίδης), Δερμίσης, Ηλιάδης, Παπαδόπουλος, Πετρουζέλλης, Καμπερίδης, Σκέντος, Δαδάκος(59΄Βαταμίδης), Παγωνίδης(46΄ Βούλγαρης), Δήμηνας