«Καθάρισε» στο δεύτερο ημίχρονο η ΑΕ 2002

Συνέχισε τις επιτυχίες η Α.Ε. 2002 νικώντας σήμερα το απόγευμα τον Κένταυρο Ν.Π. με 3-0, σημειώνοντας και τα τρία τέρματα στο δεύτερο ημίχρονο. Η ομάδα του Γιώργου Καραμίχαλου, ύστερα από ένα άγονο πρώτο ημίχρονο, στο οποίο ο Κένταυρος Ν.Π. είχε καλή παρουσία και ευκαιρίες να φτάσει στο γκολ, κατάφερε και άνοιξε το σκορ στο 55′

με κεφαλιά του Σταθόπουλου, ύστερα από εκτέλεση κόρνερ του Φιλίππου. Ο Κένταυρος προσπάθησε στη συνέχεια να φτάσει στο γκολ της ισοφάρισης και όσο το σκορ ήταν στο 1-0, όλα ήταν ανοιχτά. Στα τελευταία λεπτά η ΑΕ 2002 πέτυχε άλλα δύο τέρματα και «σφράγισε» τη νίκη της. Συγκεκριμένα, στο 87′ ο Βέργος με προβολή ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 2-0, ενώ στο 90′ ο Βερντόβα έγραψε και αυτός το όνομά του στον πίνακα των σκόρερ, πετυχαίνοντας το 3-0 στο 90′. Αξίζει να σημειώσουμε, πως οι νικητές είχαν και τρία δοκάρια, δύο με τον Άρη Κόρδα και ένα με τον Βερντόβα.
AE 2002: Αράπης, Καρατζιώλης (65′ Βούλγαρης), Σφέτσιος, Παπαϊωάννου, Σταθόπουλος, Βέργος, Παρίσης, Κιόσια (46′ Βερντόβα), Φιλίππου (82′ Κόρμπας), Κόρδα, Κατσαρός.
ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ Ν.Π. Γ. Πότσκα, Πανάρετος, Σαρτσάνης, Τσιργής, Τυλιγαδάς (75′ Μουστάκας), Νιτσάι (80′ Μπουρσάκης), Φ. Γώγος, Β. Γώγος, Σαρακατσάνος (60′ Τζήκας), Μαγγασιανός, Γκ. Πότσκα