«Καταιγιστικός» ο Αχιλλέας 5-0 τη Μακρινίτσα

Σε παράσταση για ένα ρόλο μετέτρεψε ο Αχιλλέας το ντέρμπι ουραγών με την Μακρινίτσα, με τους γηπεδούχους να επικρατούν με το ευρύ 5-0. Ο Αχιλλέας έχοντας αποκτήσει από νωρίς αριθμητικό πλεονέκτημα, μετά την αποβολή του Φράγκου στα πρώτα λεπτά του πρώτου ημιχρόνου, επέβαλε…

…πλήρως το ρυθμό του και σημείωσε πέντε τέρματα. Από δύο γκολ σημείωσαν οι Πλασταράς (52′, 54′) και Νιφορόπουλος (72′, 76′) και ένα ο Πίνας (85′).
ΑΧΙΛΛΕΑΣ: Μακρής, Καλτσάς, Μόσχος, Διαμαντής, Μπουμπούκης (46′ Γάκας), Σ. Χασιώτης, Παναγιώτου (73′ Τσουκάρας), Τσεκούρας, Γουργιώτης (65′ Νιφορόπουλος), Πλασταράς, Πίνας.
ΜΑΚΡΙΝΙΤΣΑ: Σταθόπουλος, Φράγκος, Ι. Σαραφίδης, Ντελάκος, Μεταξάς, Μυλωνάς (30′ Αρ. Σαραφίδης), Γ. Μαστακούλης, Κατσιάκης, Μπίλο, Ευγ. Σαραφίδης (25′ Πέτσης), Καρασμάνογλου.