Τα αποτελέσματα του Σαββάτου σε Α’ και Β’ ΕΠΣΘ

Με πέντε παιχνίδια άνοιξε σήμερα η αυλαία της 11ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα της Α’ ΕΠΣΘ. Ο Σαρακηνός, αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο, κατάφερε στην επανάληψη να πετύχει τέσσερα τέρματα και να πάρει τη νίκη με 4-2 στο παιχνίδι με τον Αίαντα Σούρπης.

Ο Διαγόρας πήρε σημαντική εκτός έδρας νίκη επί του Πρωτεσίλαου με 2-1. Με γκολ του Κόρμπα ο Θησέας έφυγε με τους τρεις βαθμούς της νίκης στην αναμέτρηση με την Α.Ε. Διμηνίου εκτός έδρας.
Στη Β’ κατηγορία και στον 1ο όμιλο ο Ανθ. Γαζής προχώρησε με νίκη, επικρατώντας με 3-1 της Δάφνης. Στον 2ο όμιλο η Αγία Άννα επιβλήθηκε με 2-0 των Ν.Α. Νίκης. Αναλυτικά τα αποτελέσματα του Σαββάτου: