Ηττήθηκε 69-51 ο Γ.Σ.Βόλου στη Νίκαια

Την ήττα με 69-51 γνώρισε ο Γ.Σ.Βόλου στη Νίκαια για το πρωτάθλημα μπάσκετ της Α1 ΕΣΚΑΘ. Οι «μαυραετοί» εμφανίστηκαν πολύ νευρικοί και άστοχοι, ειδικά στην 4η περίοδο, ενώ εξέφρασαν και πολλά παράπονα για τη διαιτησία.
Το ματς στις τρεις πρώτες περιόδους ήταν ντέρμπι με τους δύο αντιπάλους να συμβαδίζουν…

…στο σκορ. Ο Γυμναστικός στην 4η περίοδο, εκνευρίστηκε από τα σφυρίγματα των διαιτητών, κι έχασε τον έλεγχο. Η Νίκαια, εκμεταλλεύτηκε την αστοχία της βολιώτικης ομάδας κι έφτασε στην τελική επικράτηση.
Διαιτητές: Σταματόπουλος, Παγώνης
Δεκάλεπτα: 15-16, 28-29, 48-41, 69-51
ΝΙΚΑΙΑ (Πατάκης): Αθανασόπουλος 9, Παρασκευόπουλος 4, Κυριακόπουλος 17, Μουστέλης, Τουρναβίτης, Σταυρόπουλος 19 (2), Γούρναρης 2, Λιάντας 14 (1), Γαλάνης 7, Πολύζος.
Γ.Σ.ΒΟΛΟΥ (Κοσμάτος-Ντάκης) Κωστούλας 4, Καλογερόπουλος 4, Τσαπραίλης, Ζήσης, Σουλιώτης, Χρηστομάνος 5, Παυλόπουλος 12, Σιδέρης 2, Κουρουπάκης 2, Ζαρογιάννης 22