Άνετη πρόκριση στα ημιτελικά για Πύρασο

«Αέρας» πέρασε από το γήπεδο της Σούρπης ο Πύρασος, νικώντας με 4-0 τον Αίαντα Σούρπης και πήρε το εισιτήριο της πρόκρισης για τα ημιτελικά του Κυπέλλου ΕΠΣΘ. Οι γηπεδούχοι είχαν στο ξεκίνημα δοκάρι με τον Κωστούλα, αλλά η συνέχεια ο Πύρασος πήρε τα ηνία του παιχνιδιού.

Το 0-1πέτυχε ο Κοτζαθανάσης με πολύ ωραίο σουτ εκτός μεγάλης περιοχής στο 35ο λεπτό, τα άλλα τρία γκολ σημειώθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο, σε διάστημα δέκα λεπτών: Ο Σφάκας στο 50′ έγραψε το 0-2 με σουτ, ύστερα από κάθετη πάσα του Κατή, ο Μαλισσόβας στο 55′ πέτυχε το τρίτο γκολ με κεφαλιά, μετά από σέντρα του Σφάκα και ο Σφάκας στο 60′ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα, ύστερα από εξαιρετική κάθετη πάσα και πάλι του Κατή.
ΠΥΡΑΣΟΣ: Ντ. Βαν ντε Γουίχε, Γιοβάνης, Ερρ. Βαν ντε Γουίχε, Μαλισσόβας, Κοτζαθανάσης (65′ Σκαρλάτος), Τανάγιας, Μπασδάνης, Στεργίου (65′ Δανόπουλος), Σιώμος (53′ Μπέικος), Κατής, Σφάκας.