Νίκη των παίδων Β’ του Ολυμπιακού Β. επί του Γ.Σ.Βόλου (photos)

Μετά από ένα συναρπαστικό παιχνίδι, η ομάδα παίδων Β’ του Ολυμπιακού Β. επιβλήθηκε της αντίστοιχης του Γ.Σ. Βόλου με σκορ 40-34. Οι «ερυθρόλευκοι» που προηγήθηκαν και στο ημίχρονο με 23-13, ήταν μπροστά στο σκορ στη μεγαλύτερη διάρκεια της αναμέτρησης. Ο Γ.Σ.Βόλου ισοφάρισε στο 30′ σε 27-27, αλλά οι νεαροί παίκτες του Ολυμπιακού Β. πιο ψύχραιμοι στην τελευταία περίοδο έφτασαν στην κατάκτηση του ροζ φύλλου αγώνα…

Δεκάλεπτα: 6-4, 23-13, 27-27, 40-34
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Παπαθανασίου-Ράμμου): Μαλαμούλης, Μαστρογιαννόπουλος, Αποστολάκης Ν. 16 (1), Τσόγκας, Δαδάνης, Ιωνάς 2, Μπράμι 6, Γρηγορίου 2, Γκόγκα 2, Χαβδούλας 10, Αποστολάκης Α. 2.
ΓΣ ΒΟΛΟΥ (Ζαρογιάννης): Γιαννούλας, Παπουτσής 2, Γανωτής 12, Κουτσούκος 3 (1), Μούτσιος 13, Σιμόπουλος, Τσόχας, Σκεμπές 2, Αλεξανδρίδης, Παπαστάμος 2, Λαϊνάς, Ναούμ.