Το πανόραμα του Κυπέλλου Ελλάδας

Η Ξάνθη, ο Λεβαδειακός, ο Αστέρας και ο Άρης εξασφάλισαν την Τρίτη (13/12) την πρόκρισή τους στους 16 του Κυπέλλου Ελλάδας. Ο Άρης έμεινε στο 0-0 με τη Βέροια, ο Λεβαδειακός στο 1-1 με τον Κισσαμικό, η Ξάνθη στο 1-1 με τον Αγροτικό, ενώ ο Αστέρας πέρασε νικηφόρα (4-1) από την έδρα του Αιγινιακού.

Δείτε τα αποτελέσματα, τις βαθμολογίες αλλά και το πρόγραμμα των επόμενων δύο ημερών:

Πρόγραμμα και αποτελέσματα:

1ος όμιλος

Τετάρτη 14 Δεκεμβρίου

ΑΟ Τρίκαλα – ΑΕΛ (19.30)

Πανελευσινιακός – ΠΑΟΚ (19.30)

2ος όμιλος

Τετάρτη 14 Δεκεμβρίου

Χανιά – Πλατανιάς (15.00)

Πέμπτη 15 Δεκεμβρίου

Σπάρτη – Ολυμπιακός (15.00)

3ος όμιλος

Πέμπτη 15 Δεκεμβρίου

ΟΦΗ – Ηρακλής (19.30)

Απόλλων Σμύρνης – Παναθηναϊκός (19.30)

4ος όμιλος

Τρίτη 13 Δεκεμβρίου

Αγροτικός Αστέρας – Ξάνθη 1-1 (67′ Τριανταφυλλάκος / 56′ Νιέτο)

Πέμπτη 15 Δεκεμβρίου

ΑΕΛ Καλλονής – ΠΑΣ Γιάννινα (17.00)

5ος όμιλος

Τρίτη 13 Δεκεμβρίου

Άρης – Βέροια 0-0

Αιγινιακός – Αστέρας 1-4 (11′ Γκούρτσας / 7′ Ιγκλέσιας, 31′ Τσιλιανίδης, 55′ Μάσα, 88′ πεν. Στανισάβλιεβιτς)

6ος όμιλος

Τετάρτη 14 Δεκεμβρίου

Αναγέννηση Καρδίτσας – Κέρκυρα (17.15)

Λαμία – ΑΕΚ (17.15)

7ος όμιλος

Τετάρτη 14 Δεκεμβρίου

Καλλιθέα – Παναιτωλικός (15.00)

Πανθρακικός – Ατρόμητος (15.00)

8ος όμιλος

Τρίτη 13 Δεκεμβρίου

Κισσαμικός – Λεβαδειακός 1-1 (28′ Βλάχος / 50′ Γιακουμάκης)

Πέμπτη 15 Δεκεμβρίου

Πανσερραϊκός – Πανιώνιος (15.00)

 

Οι βαθμολογίες των ομίλων

1ος όμιλος

1. ΑΟ Τρίκαλα 4 (5-0)

2. ΠΑΟΚ 4 (2-0)

3. ΑΕΛ 3 (2-3)

4. Πανελευσινιακός 0 (1-7)

2ος όμιλος

1. Ολυμπιακός 6 (7-0)

2. Σπάρτη 3 (4-1)

3. Πλατανιάς 3 (1-3)

4. ΑΟ Χανιά 0 (0-8)

3ος όμιλος

1) Ηρακλής 4 (3-0)

2) ΟΦΗ 3 (2-2)

3) Απόλλων Σμύρνης 3 (1-3)

4) Παναθηναϊκός 1 (1-2)

4ος όμιλος

1. ΠΑΣ Γιάννινα 6 (2-0)

2. Ξάνθη 4 (4-3)

2. Αγροτικός Αστέρας 4 (3-3)

4. Καλλονή 0 (2-5)

5ος όμιλος

1. Αστέρας Τρίπολης 7 (8-4)

2. Άρης 5 (6-3)

3. Αιγινιακός 3 (2-7)

4. Βέροια 1 (0-2)

6ος όμιλος

1. ΑΕΚ 4 (6-2)

2. Λαμία 4 (3-2)

3. Αναγέννηση Καρδίτσας 1 (2-3)

4. Κέρκυρα 1 (2-6)

7ος όμιλος

1. Πανθρακικός 3 (3-1)

2. Ατρόμητος 3 (1-1)

3. Παναιτωλικός 3 (1-1)

4. Καλλιθέα 3 (1-3)

8ος όμιλος

1. Κισσαμικός 7 (6-1)

2. Λεβαδειακός 5 (4-2)

3. Πανιώνιος 1 (0-3)

4. Πανσερραϊκός 0 (1-5)