Πρωτιά μετά από ματσάρα για τον Άρη!

Στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα της Football League φιγουράρει από σήμερα ο Άρης! Οι κίτρινοι σε ένα συγκλονιστικό παιχνίδι στο οποίο όλα τα τέρματα μπήκαν στο δεύτερο 45λεπτο, επικράτησαν 3-2 των Τρικάλων και μάλιστα με ανατροπή!

Πρωταγωνιστής στο μεγάλο επίτευγμα του Άρη ήταν ο Ίλιτς. Ο Σέρβος επιθετικός σκόραρε τα δύο από τα τρία γκολ των «κίτρινων» (62’ και 82’) και οδήγησε την ομάδα του σε μια μεγάλη νίκη η οποία πανηγυρίστηκε έξαλλα.

Λιγοστές οι φάσεις στο πρώτο 45λεπτό με καλύτερη αυτή του Μπαργκάν στο 14ο λεπτό. Στο δεύτερο 45λεπτο όμως όλα ήταν διαφορετικά… Πολλές φάσεις, πολλά γκολ και συγκλονιστική εξέλιξη.

Σε αυτή , βοήθησαν τα Τρίκαλα και το τέρμα που πέτυχαν στο 48ο λεπτό. Με αυτό προηγήθηκαν στο «Κλεάνθης Βικελίδης» με 1-0 και υποχρέωσαν τον Άρη να αναζητήσει την αντίδραση. Και το πέτυχαν… Οι «κίτρινοι» στο 52’ ισοφάρισαν σε 1-1 με τον Μπαργκάν.

Στη συνέχεια ο Ίλιτς έκανε το 2-1 στο 62ο λεπτό. Τα Τρίκαλα όμως ισοφάρισαν με τον Γιαννιτσάνη στο 71ο λεπτό. Ο Σέρβος επιθετικός όμως στο 82ο λεπτό έδωσε τη νίκη 3-2 στον Άρη, ο οποίος διαμαρτύρεται για πέναλτι που δεν δόθηκε στον Νέτο στις καθυστερήσεις.