Τρίκαλα… όνομα και πράγμα! (αποτελέσματα)

Ικανή να καλύψει το χαμένο έδαφος από τα στραβοπατήματα των πρώτων αγωνιστικών δείχνουν τα Τρίκαλα, που έπειτα από την εξαιρετική τους εμφάνιση -παρά την ήττα- στο «Κλ. Βικελίδης», επικράτησαν του Πανθρακικού 3-0, έχοντας «καθαρίσει» το ματς από το α’ ημίχρονο.

Οι γηπεδούχοι μόλις στο 19′ άνοιξαν το σκορ, με τον Κουσκουνά να επιχειρεί μια ατομική προσπάθεια από τη μεσαία γραμμή και να τελειώνει τη φάση με άψογο τελείωμα, κάνοντας το 1-0 ενώ έντεκα λεπτά αργότερα, ο επιθετικός των Τρικάλων έχασε μεγάλη ευκαιρία να διπλασιάσει τα προσωπικά του τέρματα και της ομάδας του.

Ο Γιαννιτσάνης κέρδισε το πέναλτι, αλλά ο Κουσκουνάς αστόχησε όπως και ο Μουμίν στην επαναφορά. Παρ’ όλα αυτά βρήκε το δεύτερο γκολ πριν από την ανάπαυλα, όταν ο Λεάντρο με κεφαλιά στο 44′ εκμεταλλεύτηκε την εκτέλεση κόρνερ του Γκόλια για το 2-0.

Τελικά στο 90′ οι γηπεδούχοι έκαναν και το 3-0 με τον Τζάκσον να σκοράρει ύστερα από ωραία ομαδική προσπάθεια.