Στον Πανελευσινιακό το ντέρμπι των ουραγών

Μεγάλη νίκη του Πανελευσινιακού επί της Καλλονής στο ντέρμπι των ουραγών για την 11η αγωνιστική της Football League.

Οι γηπεδούχοι επικράτησαν 3-1 σκοράροντας τα δύο από τα τέρματά τους μετά το 70ο λεπτό καθαρίζοντας το ματς. Η ομάδα της Ελευσίνας πήρε το κεφάλι στο σκορ μόλις στο 2ο λεπτό με τον Αγγελούδη. Ο Ευαγγελιδάκης όμως στο 56ο λεπτό ισοφάρισε για τους φιλοξενούμενους.

Οι γηπεδούχοι όμως πήραν και πάλι προβάδισμα στο 71ο λεπτό. Ο Σταματάκης έκτέλεσε το φάουλ και ο Πριντεμπς με κεφαλιά έκανε το 2-1 για την ομάδα του.

Λίγα λεπτά αργότερα ο Σταματάκης εκμεταλλεύτηκε το λάθος του τερματοφύλακα της Καλλονής και πλάσαρε εύκολα κάνοντας το τελικό 3-1.

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ (Θανάσης Δημόπουλος): Μακρυωνίτης, Γραικός, Καμπούρης, Τσούπρος, Σιλιγαρδάκης, Σταματάκης (80′ Κορομηλάς), Ζέλιος (58′ Κωνσταντινίδης), Κασνέτση, Νίασον, Πρίντεμπς, Αγγελούδης (65′ Δημόπουλος).

ΚΑΛΛΟΝΗ (Δημήτρης Γαβαλάς): Μανιάτης, Ρεπετσάς, Σάββα, Αποστόλου, Ευαγγελιδάκης (83′ Τριανταφύλλου), Αγριμάκης (46′ Σοφιάνης), Ζουλιώτης, Λίταινας, Γιουκαρής (81′ Γιώργου), Λαμπράκης, Φράγκος.