Νίκη της Δήμητρας Ευξ. για την Β’ ΕΣΚΑΘ

Διεξήχθη στο κλειστό του Αλμυρού η εξ αναβολής αναμέτρηση της 10ης αγωνιστικής της Β’ Κατηγορίας ΕΣΚΑΘ ανάμεσα στη Δήμητρα και την Αναγέννηση Καλοχωρίου. Νικήτρια η γηπεδούχος ομάδα με σκορ 50-41. Έγινε κλειστό ματς αναφορικά με το σκορ, οι «πράσινοι» δυσκολεύτηκαν

από την άμυνα ζώνης που έπαιξε η ομάδα του Καλοχωρίου για σαράντα λεπτά αφού ήταν άστοχοι. Η τελευταία όμως περίοδος ανήκε στους παίκτες του Θανάση Σπανού που εξασφάλισαν το ροζ φύλλο με επιμέρους σκορ 18-7.
Τα δεκάλεπτα: 9-11, 19-19, 32-34, 50-41
ΔΗΜΗΤΡΑ (Σπανός): Μπουρλής 4, Μακρής 5 (1), Γρηγοράκης 2, Καραγεωργόπουλος 2, Παπαοικονόμου 4, Πριάκος 2, Κωτούλας 13 (2), Χατζής 7, Νάκος 11, Λιλής, Μάγκας, Δαλακούρας.
Για την Αναγέννηση, παραπάνω από τους μισούς πόντους σημείωσε ο Ζιάννας που σταμάτησε στους 24. Με αυτή τη νίκη, η Δήμητρα έχει πλέον ρεκόρ 7-4 και εξακολουθεί να βρίσκεται στην τρίτη θέση της κατάταξης, ξεπερνώντας την μέχρι προχθές ισόβαθμή της Αναγέννηση Καλοχωρίου, ενώ την Κυριακή παίζει πάλι εντός έδρας, με τον Γ.Σ. Φαλάνης για την 13η αγωνιστική.