Νικητής, στις καθυστερήσεις…

Δύσκολη νίκη και για τον Πύρασο, που ήρθε με γκολ στις καθυστερήσεις επί του Θησέα (0-1), με την ομάδα της Αγριάς να επανεμφανίζεται στη φυσική της έδρα, για πρώτη φορά, μετά την ανακατασκευή του καλοκαιριού. Η αναμέτρηση ήταν…

αμφίρροπη κι από τη στιγμή που κρίθηκε στο γκολ καθεμιά από τις δυο ομάδες θα μπορούσε να είναι νικήτρια ή ναν νιώθει αδικημένη από το αποτέλεσμα.
Άλλωστε και οι γηπεδούχοι έκαναν εξαιρετική εμφάνιση και θα μπορούσαν να είχαν κατακτήσει αυτοί το τρίποντο.
Ωστόσο, νικητές της αναμέτρησης προέκυψαν οι Αγχιαλίτες με το εξαιρετικό γκολ που σημείωσε Σφάκας στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων χ με φαλτσαριστό σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή
ΘΗΣΕΑΣ: Στούκας, Ζάγκας, Αναστασίου, Μοράλες, Καραλόπουλος, Ακριβούσης, Γιαννούλας, Ισά, Κόρμπας (66′ Μάστορας), Γκουγκούδης (86′ Μούτος), Βουρδάκης (86′ Βλάχος).
ΠΥΡΑΣΟΣ: Τσιλίγκος, Σφάκας, Ερρ. Βαν ντε Γουίχε, Μαλισσόβας, Κοτζαθανάσης, Τανάγιας (46′ Ρουκάς), Μπασδάνης, Κόκκας (46′ Ζαχαράκης), Σιώμος, Κατής, Δαμάσκος (72′ Φούκης).