Το 2ο ΓΕΛ Βόλου τον τίτλο στη Μαγνησία στο μπάσκετ Λυκείων κοριτσιών (80 photos)

Σ’ ένα συγκλονιστικό παιχνίδι που κρίθηκε στις λεπτομέρειες, το 2ο ΓΕΛ Βόλου νίκησε με 43-42 το 4ο ΓΕΛ Βόλου και κατέκτησε, για τρίτη συνεχόμενη χρονιά, τον τίτλο στους σχολικούς αγώνες μπάσκετ Λυκείων στη Μαγνησία.

Έγινε ένα δυνατό και αμφίρροπο παιχνίδι, με το 2ο ΓΕΛ Βόλου να προηγείται με πέντε πόντους στο πρώτο ημίχρονο (22-17). Ωστόσο, στο δεύτερο μέρος το 4ο ΓΕΛ Βόλου κατάφερε να μειώσει τη διαφορά, μειώνοντας στον ένα πόντο (33-34) στο τρίτο οκτάλεπτο. Στην τέταρτη περίοδο έγινε πραγματική «μάχη» και τα τελευταία δύο λεπτά ήταν συναρπαστικά. Η επιτυχία πανηγυρίστηκε έξαλλα από τις νικήτριες, αλλά και από τους μαθητές του 2ου ΓΕΛ Βόλου, που δεν σταμάτησαν λεπτό να ενισχύουν με τα συνθήματά τους τις παίκτριες, όπως έκαναν και οι μαθητές του 4ου ΓΕΛ για τη δική τους ομάδα.
Οκτάλεπτα: 10-5, 22-17, 34-33, 43-42.
2ο ΓΕΛ ΒΟΛΟΥ: (Στεργιόπουλος) Τζώρτζη, Χούτα 15, Δεληγιάννη, Τάσιου, Διαμαντοπούλου 13, Νούλα 15, Κατσιακλή.
4ο ΓΕΛ ΒΟΛΟΥ: (Κανιούρας) Πασιούδη, Στάμου 2, Κουτέ 2, Πατρικίου 4, Καϊοπούλου 6, Μακρή 4, Μιχαηλίδου 24 (2).