Πρωταθλητές στα αγόρια στο μπάσκετ το 1ο ΓΕΛ Ν. Ιωνίας (100 photos)

Το 1ο ΓΕΛ Ν. Ιωνίας κατέκτησε τον τίτλο της πρωταθλήτριας ομάδας μπάσκετ στους σχολικούς αγώνες στη Μαγνησία, επικρατώντας με 65-49 του 2ου ΕΠΑΛ Ν. Ιωνίας. Οι νικητές από την πρώτη περίοδο πήραν διαφορά επτά πόντων (20-13), για να κλείσει το ημίχρονο 30-22 υπέρ του 1ου ΓΕΛ Ν. Ιωνίας.

Στο β’ μέρος το 2ο ΕΠΑΛ προσπάθησε, ωστόσο, η διαφορά στο 4ο οκτάλεπτο μεγάλωσε, με τους νικητές να ολοκληρώνουν το ματς με διαφορά 16 πόντων (65-49)
Οκτάλεπτα: 20-13, 30-22, 45-38, 65-49.
1ο ΓΕΛ Ν. Ιωνίας: (Κυριακιβέλης) Μπρούσας 2, Σέρρης 5 (1), Ντίνας 18, Ι. Τσινίκας 19 (3), Χρηστομάνος, Μαρμαράς, Πανουτσόπουλος, Π. Τσινίκας 1, Τετζεράκης 2, Κωστούλας 18 (3), Παπαδημόπουλος.
2ο ΕΠΑΛ Ν. Ιωνίας: (Αλεξάκη) Τάσος 20, Ιωσήφ, Πολίτης 2, Ψιμόπουλος 5, Παπαδόπουλος 10, Λάλα 3 (1), Πασωνάρης, Τσίρος 9 (1).
*Διαιτητές των αγώνων ήταν οι Καθηγητές Φυσικής Αγωγής Αντώνης Μυριτζής, Ανδρέας Τσιριγωτάκης και Παναγιώτης Τύμπας.