Εύκολο πέρασμα της Νίκης Β. μέσα από τη Νίκαια (61-82)

Πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση η Νίκη πέρασε εύκολα το εμπόδιο της Νίκαιας εκτός έδρας με σκορ 61-82 και διατηρήθηκε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα του ομίλου της στην Α1 ΕΣΚΑΘ, όπου συγκατοικεί με τον Γ.Σ.Βόλου.
Η ομάδα του Λάμπρου Πρέκα, έδειξε σοβαρότητα και πειθαρχία στο παιχνίδι της και ήλεγξε απόλυτα το ρυθμό της αναμέτρησης σε όλο το β’ ημίχρονο, όπου…

…κατάφερε να εξασφαλίσει μια σημαντική διαφορά, φτάνοντας εύκολα στην τελική επικράτηση. Μάλιστα στα τελευταία λεπτά ο Λ. Πρέκας, χρησιμοποίησε όλους τους παίκτες που είχε στη διάθεσή του. «Κλειδί» για τη νίκη αποτέλεσε η εξαιρετική άμυνα, καθώς και ο περιορισμός του σκόρερ της Νίκαιας Σταυρόπουλου, καθώς και η εκπληκτική απόδοση του Μπόγδανου (33 πόντοι με τρία τρίποντα).
Δεκάλεπτα: 18-17, 33-34, 45-57, 61-82
Γ.Σ.ΝΙΚΑΙΑΣ (Πατάκης): Αθανασόπουλος 17 (1), Μπαταγιάνης 6 (1), Κυριακόπουλος 15, Μουστέλης 7, Γαλάνης 2, Σταυρόπουλος 4, Ρούσσος 1, Πλιάτζας 9 (1)
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ (Πρέκας-Τσιριγωτάκης) Τζίνης 8, Κοντογιάννης, Παπούλιας 19 (1), Γιωτόπουλος, Μπόγδανος 33 (3), Τσαβές 5, Βλίτσιος 8, Τσώλης 9 (1), Διγενής, Μαυροφώτης, Γιωργαντάς.