Νίκησε με ανατροπή τον Ανθ. Γαζή η Α.Ε. 2002

Αν και ο Άνθιμος Γαζής προηγήθηκε με 0-1, η Α.Ε. 2002 γύρισε στο δεύτερο ημίχρονο το παιχνίδι και πήρε μια σπουδαία εντός έδρας νίκη με 3-1. Οι φιλοξενούμενοι πήραν «κεφάλι» στο σκορ στο 25′. Ο Παπαδόπουλος με εξαιρετικό σουτ, έστειλε τη μπάλα στο «παραθυράκι» του Αράπη.

Οι γηπεδούχοι σε διάστημα έξι λεπτών στο δεύτερο ημίχρονο γύρισαν το ματς. Στο 60′ ο Παρίσης πάσαρε στον Νίκο Πολυχρόνου, ο οποίος με σουτ ισοφάρισε σε 1-1. Στο 66′ από κόρνερ του Πολυχρόνου και κεφαλιά του Σταθόπουλου έγινε το 2-1. Το τελικό 3-1 διαμόρφωσε ο Πολυχρόνου στο 80′.
Α.Ε. 2002: Αράπης, Βούλγαρης, Σφέτσιος, Παπαϊωάννου, Σταθόπουλος, Βέργος, Παρίσης, Γάκιας, Κατσαρός (80′ Κιόσσια), Πολυχρόνου (88′ Κουνατίδης), Βερντόβα (46′ Φιλίππου).
ΑΝΘ. ΓΑΖΗΣ: Γκούρης, Μπρισμπέος (92′ Βαλέρα), Αλεξίου, Κουτσουνίδης, Κωστάκης, Λάσκος, Κατσαρός (80′ Δρακονταϊδης), Παπαδόπουλος, Δανιλόπουλος, Θεοδώρου(61′ Μπακογιάννης), Γεωργιάδης.