Βραβεύσεις αθλητών από τον ΝΟΒ-Α στην κοπή της πίτας (photos)

Στην κατάμεστη αίθουσα του κινηματοθεάτρου«Αχίλλειον» πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 12-2-2017, η ετήσια εκδήλωση –θεσμός του Ναυτικού Ομίλου Βόλου και Αργοναύτες, της κοπής της πίτας και της βράβευσης των κορυφαίων αθλητών-τριών του, που διακρίθηκαν σε Διεθνές και Πανελλαδικό επίπεδο, την χρονιά 2016 που πέρασε.

Στην παραπάνω εκδήλωση, η οποία στέφθηκε με απόλυτη επιτυχία όπως κάθε χρόνο, παρευρέθησαν όλοι οι αθλητές-τριες, οι γονείς τους, οι προπονητές, φίλοι και μέλη του Συλλόγου.

Την πίτα ευλόγησε ο Σεβασμιότατος Μητροπολίτης Δημητριάδος και Αλμυρού κ.κ. Ιγνάτιος.

Ο Πρόεδρος του Ομίλου κ. Χρήστος Γεροβασίλης σε χαιρετισμό που απηύθυνε, συνεχάρη εγκάρδια τους πρωταθλητές αλλά και όλους όσους συμμετείχαν σε αγώνες με μικρότερη επιτυχία και ευχαρίστησε τους άξιους προπονητές για την συμβολή στους στις επιτυχίες του Ομίλου και τους γονείς για την αμέριστη συμπαράστασή τους.

Σε ειδική βράβευση ο Πρόεδρος τίμησε τον κ. Νικόλαο Πατουσιά, επί σειρά ετών Γενικό Γραμματέα του Συλλόγου, για την μεγάλη του προσφορά στον ΝΟΒ-Α.

Αναλυτικότερα οι βραβεύσεις των αθλητών και αθλητριών και οι επιτυχίες τους:

                   Κ Ω Π Η Λ Α Σ Ι Α

ΒΟΝΤΖΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ: 2η Παγκόσμια νίκη στο διπλό σκιφ νεανίδων

                                  2η Πανευρωπαϊκή νίκη στο διπλό σκιφ νεανίδων

                                  6η θέση στην Ολυμπιακή Ρεγκάτα, στο διπλό σκιφ ελαφρών βαρών Γυναικών

                                  1η Πανελλήνια νίκη στο σκιφ Νεανίδων

ΣΤΑΜΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ: 5η Παγκόσμια θέση στη τετράκωπο άνευ πηδαλιούχου εφήβων

                               2η Βαλκανική νίκη στη τετράκωπο άνευ πηδαλιούχου εφήβων

                               2η Βαλκανική νίκη στην οκτάκωπο εφήβων

                               2η Πανελλήνια νίκη στην τετράκωπο με πηδαλιούχο Ανδρών

                               2η Πανελλήνια νίκη στο διπλό σκιφ εφήβων

ΝΟΝΗ ΙΣΜΗΝΗ: 2η Βαλκανική νίκη στο σκιφ κορασίδων

                        2η Βαλκανική νίκη στο τετραπλό σκιφ κορασίδων

                        2η Πανελλήνια νίκη στην τετράκωπο άνευ πηδαλιούχου Κορασίδων

                        2η Πανελλήνια νίκη στο τετραπλό σκιφ Αρχαρίων Κορασίδων

ΛΕΜΟΝΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ : 2η Πανελλήνια νίκη στην τετράκωπο με πηδαλιούχο Ανδρών

                                 3η Πανελλήνια νίκη στην δίκωπο με πηδαλιούχο Ανδρών

 

ΧΡΗΣΤΟΜΑΝΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ: 2η Πανελλήνια νίκη στην τετράκωπο με πηδαλιούχο Ανδρών

 

ΚΟΥΡΚΟΥΜΠΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ: 2η Πανελλήνια νίκη στην τετράκωπο με πηδαλιούχο Ανδρών

ΓΚΑΡΑΓΚΟΥΝΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ: 3η Πανελλήνια νίκη στην δίκωπο με πηδαλιούχο Ανδρών

                                         3η Πανελλήνια νίκη στην δίκωπο με πηδαλιούχο Εφήβων

              

ΜΠΡΟΥΣΟΒΑΝΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (πηδαλιούχος)

                                                  2η Πανελλήνια νίκη στην τετράκωπο με πηδαλιούχο Ανδρών

                                                 3η Πανελλήνια νίκη στην δίκωπο με πηδαλιούχο Ανδρών

                                                 3η Πανελλήνια νίκη στην δίκωπο με πηδαλιούχο Εφήβων

ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ: 2η Πανελλήνια νίκη στο διπλό σκιφ Εφήβων

                                                                                                                                

ΚΥΡΙΑΖΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ: 3η Πανελλήνια νίκη στην δίκωπο με πηδαλιούχο Εφήβων

                                                                                                                              

ΜΑΡΑΓΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ: 1η Πανελλήνια νίκη στην τετράκωπο άνευ πηδαλιούχου παίδων:

ΚΑΡΑΔΕΜΗΤΡΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ: 1η Πανελλήνια νίκη στην τετράκωπο άνευ πηδαλιούχου παίδων

 

ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΑΣΤΕΡΙΟΣ: 1η Πανελλήνια νίκη στην τετράκωπο άνευ πηδαλιούχου παίδων

 

ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ: 1η Πανελλήνια νίκη στην τετράκωπο άνευ πηδαλιούχου παίδων

ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ :2η Πανελλήνια νίκη στην τετράκωπο άνευ πηδαλιούχου Κορασίδων

ΙΩΑΝΝΙΔΗ ΕΥΓΕΝΙΑ: 2η Πανελλήνια νίκη στην τετράκωπο άνευ πηδαλιούχου Κορασίδων

ΜΠΡΟΥΣΟΒΑΝΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ: 2η Πανελλήνια νίκη στην τετράκωπο άνευ πηδαλιούχου Κορασίδων

ΤΣΙΤΣΙΓΙΑΝΝΗ ΧΑΡΙΚΛΕΙΑ – ΜΑΡΙΑ:   2η Πανελλήνια νίκη στο τετραπλό σκιφ Αρχαρίων Κορασίδων

 

ΖΑΝΟΠΟΥΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ:   2η Πανελλήνια νίκη στο τετραπλό σκιφ Αρχαρίων Κορασίδων

ΛΑΛΑ ΑΝΤΡΙΑΝΑ:   2η Πανελλήνια νίκη στο τετραπλό σκιφ Αρχαρίων Κορασίδων

                                         ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Κοφίδη Βασιλική

6η θέση στο κόμπο στο Παγκόσμιο Γυναικών στο Καζάν

7η θέση στο ομαδικό στο Παγκόσμιο Γυναικών στο Καζάν

4η θέση στο ομαδικό στο Πανευρωπαϊκό Πρωτ. Γυναικών στο Λονδίνο

5η θέση στο κόμπο στο Πανευρωπαϊκό Πρωτ. Γυναικών στο Λονδίνο

5η θέση στο ομαδικό στο Πανευρωπαϊκό Πρωτ. Νεανίδων στη Ριέκα

5η θέση στο κόμπο στο Πανευρωπαϊκό Πρωτ. Νεανίδων στη Ριέκα

2η θέση στο Highlight,3η θέση στο κόμπο και 3η θέση στο ομαδικό, στοΠανελλήνιο ΟΠΕΝ

Κουτίδη Ευαγγελία

4η θέση στο ντουέτο στο Προολυμπιακό Τουρνουά του Ρίο

4η θέση στο ομαδικό στο Πανευρωπαϊκό Πρωτ. Γυναικών στο Λονδίνο

5η θέση στο κόμπο στο Πανευρωπαϊκό Πρωτ. Γυναικών στο Λονδίνο

2η θέση στο Highlight,3η θέση στο κόμπο,3η θέση στο σόλο και 3η θέσηστο ομαδικό , στοΠανελλήνιο ΟΠΕΝ

 

Κοφίδη Εβίτα

4η θέση στο ομαδικό στο Πανευρωπαϊκό Πρωτ. Γυναικών στο Λονδίνο

5η θέση στο κόμπο στο Πανευρωπαϊκό Πρωτ. Γυναικών στο Λονδίνο

2η θέση στο Highlight, 3η θέση στο κόμπο και 3η θέση στο ομαδικό, στοΠανελλήνιο ΟΠΕΝ

Φουκαλά Κατερίνα

2η θέση στο Highlight, 3η θέση στο κόμπο και 3η θέση στο ομαδικό, στο Πανελλήνιο ΟΠΕΝ (Εθνική Ομάδα)

5η θέση στο κόμπο στο Πανευρωπαϊκό Πρωτ. Γυναικών στο Λονδίνο

Καματερού Μυρτώ

2η θέση στο Highlight, 3η θέση στο κόμπο, 3η θέση στο ομαδικό, στο Πανελλήνιο ΟΠΕΝ

Τσιπουρίδη-Παρασκευοπούλου Σοφία

2η θέση στο Highlight, 3η θέση στο κόμπο, 3η θέση στο ομαδικό, στο Πανελλήνιο ΟΠΕΝ

Δεληγιάννη Δανάη

2η θέση στο Highlight, 3η θέση στο κόμπο,3η θέση στο ομαδικό , στο Πανελλήνιο ΟΠΕΝ

Κουτσελίνη Αναστασία

2η θέση στο Highlight,3η θέση στο κόμπο, 3η θέση στο ομαδικό, στο Πανελλήνιο ΟΠΕΝ

Καρδακάρη Ευφροσύνη

2η θέση στο Highlight, 3η θέση στο κόμπο, στο Πανελλήνιο ΟΠΕΝ

Γκαγιάννη Νεφέλη

2η θέση στο Highlight, στο Πανελλήνιο ΟΠΕΝ

Καραγιάννη Κυριακή

2η θέση στο Highlight, στο Πανελλήνιο ΟΠΕΝ

Κωνσταντινίδου Βικτώρια

3η θέση στο κόμπο, 3η θέση στο ομαδικό ,στο Πανελλήνιο ΟΠΕΝ

Τσέντζου Εβίτα,

3η θέση στο κόμπο, στο Πανελλήνιο ΟΠΕΝ

Δοδοντζίδη Αναστασία

3η θέση στο κόμπο, στο Πανελλήνιο ΟΠΕΝ

Δεληγιάννη Ελένη

3η θέση στο ομαδικό, στο Πανελλήνιο ΟΠΕΝ

Φραγκάκη Ελένη

2η θέση στο Highlight, στο Πανελλήνιο ΟΠΕΝ

1η θέση στο κόμπο, 1η θέση στο ομαδικό, 1η θέση στο ντουέτο, 1η θέση στο σόλο στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα Κορασίδων Β΄

Ιωάννου Χρύσα

1η θέση στο κόμπο , 1η θέση στο ομαδικό , 1η θέση στο ντουέτο, και 2η θέση στο σόλο ,στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα κορασίδων Β’

Φράγγου Ελένη,

1η θέση στο κόμπο , 1η θέση στο ομαδικό και 1η θέση στο ντουέτο ,στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα κορασίδων Β’

Καράγγελου Ζωή,

1η θέση στο κόμπο , 1η θέση στο ομαδικό και 3η θέση στο ντουέτο στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα κορασίδων Β΄

Μπουντούκου Μαρία

1η θέση στο κόμπο , 1η θέση στο ομαδικό και 3η θέση στο ντουέτο στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα κορασίδων Β΄

Ουρανίτσα Δήμητρα

1η θέση στο κόμπο , 1η θέση στο ομαδικό και 3η θέση στο ντουέτο στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα κορασίδων Β΄

Παγώνη Ευθαλία,

1η θέση στο κόμπο, 1η θέση στο ομαδικό στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα κορασίδων Β΄

Γρηγορίου Κων-να

1η θέση στο κόμπο, 1η θέση στο ομαδικό στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα κορασίδων Β΄

 

Βαλιανάτου Χριστίνα

1η θέση στο κόμπο, 1η θέση στο ομαδικό στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα κορασίδων Β΄

Μαντζαφλέρη Γεωργία

1η θέση στο κόμπο, 1η θέση στο ομαδικό στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα κορασίδων Β΄

Καραγιάννη Ιφιγένεια

1η θέση στο κόμπο, 1η θέση στο ομαδικό στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα κορασίδων Β΄

Καρούτσου Ζωή

1η θέση στο κόμπο , 1η θέση στο ομαδικό στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα κορασίδων Β΄

               ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

 

Λαγάρα Ευαγγελία – Μαρία : 1η Πανελλήνια νίκη στην Α΄ κατηγορία (Βατήρας 1μ.)

                                            2η Πανελλήνια νίκη στην Β΄ κατηγορία (Βατήρας 3μ.)

                                            1η θέση στην Γενική Βαθμολογία Α΄ και Β΄ Νεανίδων

Σιώρου Ευρυδίκη   : 1Η Πανελλήνια νίκη   στις Νεάνιδες Β΄ κατηγορία, (στο Σταθερό βατήρα 5μ).

                              : 3η Πανελλήνια νίκη στις Γυναίκες , ( βατήρας 3μ. )  

                              :1η θέση στην Γενική Βαθμολογία Α΄ και Β΄ Νεανίδων

Καρανάσιου Αλίκη : (3)   2ες Πανελλήνιες νίκες   στην Κατηγορία Νεανίδων – Γυναικών, (βατήρας 1μ , 3μ. και σταθερά)

                                     1η θέση στην Γενική Βαθμολογία Α΄ και Β΄ Νεανίδων

Νικολόπουλος Νικόλαος : 2η Πανελλήνια νίκη στη Γ΄ κατηγορία (βατήρας 1μ.)

                                       3η Πανελλήνια νίκη στην Γ΄ κατηγορία (βατήρας 3μ.)

                                       1η θέση στη Γενική Βαθμολόγια κατηγοριών Γ΄ και Δ΄

Νικολόπουλος Αλέξανδρος : 2η Πανελλήνια νίκη στη Δ΄ κατηγορία (βατήρας 3μ.)

                                            3η Πανελλήνια νίκη στην Δ΄ κατηγορία (βατήρας 1μ.)

                                            1η θέση στη Γενική Βαθμολόγια κατηγοριών Γ΄ και Δ΄

Σάμψων Γρηγόρης : 1η θέση στη Γενική Βαθμολόγια κατηγοριών Γ΄ και Δ΄

 

Ιωάννου Ελευθέριος: 1η θέση στη Γενική Βαθμολόγια κατηγοριών Γ΄ και Δ΄

 

Ρήγας Θεόδωρος : 1η θέση στη Γενική Βαθμολόγια κατηγοριών Γ΄ και Δ΄

 

Μπουραζάνα Αικατερίνη: 1η θέση στην Γενική Βαθμολογία Α΄ και Β΄ Νεανίδων

                                       ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Τζώρτζης Γεώργιος

1ος στα 1500μ. ελεύθερο ανδρών στο Πανελλήνιο Σχολικό Πρωτάθλημα

Συμμετοχή με την Εθνική Ομάδα στο comencupστη Μάλτα και τη Λεμεσό

3η Πανελλήνια νίκη στα 7,5 χιλιόμετρα Εφήβων openwater

3η Πανελλήνια νίκη στα 800μ. ελεύθερο Παίδων

Βλάχου Αγάθη

1η Πανελλήνια νίκη στα 100μ. Πεταλούδα Παγκορασίδων Α΄

Τριανταφυλλίδη Μαρίνα

3η Πανελλήνια νίκη στα 5 χιλιόμετρα Κορασίδων openwater

Τριανταφυλλίδη Παρασκευή

1η Πανελλήνια νίκη στα 100 μέτρα πεταλούδα Κορίτσια 12 ετών

2η Πανελλήνια νίκη στα 50 μέτρα πεταλούδα Κορίτσια 12 ετών

2η Πανελλήνια νίκη στα 100 μέτρα ελεύθερο Κορίτσια 12 ετών

2η Πανελλήνια νίκη στη σκυτάλη 4Χ100 μέτρα ελεύθερο Κορίτσια 12 ετών

Χαρίση Ιωάννα: 2η Πανελλήνια νίκη στη σκυτάλη 4Χ100 μέτρα ελεύθερο Κορίτσια 12 ετών

Αποστολάκη Έρικα: 2η Πανελλήνια νίκη στη σκυτάλη 4Χ100 μέτρα ελεύθερο Κορίτσια 12 ετών

Φραγκάκη Ελένη: 2η Πανελλήνια νίκη στη σκυτάλη 4Χ100 μέτρα ελεύθερο Κορίτσια 12 ετών

Καρρόπουλος Γεώργιος: 2η Πανελλήνια νίκη στα 50 μέτρα ελεύθερο Αγόρια 10 ετών

ΚΑΝΟΕ- ΚΑΓΙΑΚ

Κραβαρίτη Φωτεινή

3 Χάλκινα Πανελλήνια μετάλλια στο Κ2 500μ. Νεανίδων, Κ2 500μ. Γυναικών και

Κ1 200μ. Νεανίδων

Μπασδάνη Ευαγγελία

2 Χάλκινα Πανελλήνια μετάλλια στο Κ2 500μ. Νεανίδων και Κ2 500μ. Γυναικών

Αντάμη Κατερίνα

Χρυσό Πανελλήνιο μετάλλιοστο Κ1 200μ. Προαγωνιστική Κορασίδων

Σιρίν Κωνσταντίνος

Αργυρό Πανελλήνιο μετάλλιοστο Κ2 200μ. και χάλκινο στο Κ1 1000μ., Παίδων Αρχαρίων

Σιάτρας Ευάγγελος

Αργυρό Πανελλήνιο μετάλλιοστο Κ2 200μ. Παίδων Αρχαρίων

Σπυρέλη Μαριέττα

Χάλκινο Πανελλήνιο μετάλλιο στο Κ1 200μ. Κορασίδων Αρχαρίων

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ

   Ο αθλητής Μαρίνοs Γεώργιος ως μέλος της εθνικής ομάδας κατέλαβε την 18η θέση σε σύνολο 256 συμμετοχών στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Εφήβων Laser 4,7 στο Κίελο.

Οι τυχεροί της βασιλόπιτας ήταν: ο κωπηλάτης Κων/νος Χρηστομάνος και η αθλήτρια συγχρονισμένης κολύμβησης Μελιτινή-Κυριακή Ντόβα.

       Ο Πρόεδρος κ. Χρήστος Γεροβασίλης και τα μέλη του Δ.Σ. του ΝΟΒ-Α, ευχαριστούν θερμά όσους συνέβαλαν στην άριστη διοργάνωση και όλους όσους παραβρέθηκαν στην εκδήλωση αυτή, τον εκπρόσωπο του Περιφερειάρχη κ. Βασίλειο Χατζόπουλο, τον Αστυνομικό Δ/ντη Ταξίαρχο κ. Ιωάννη Τόλια, τον Πρόεδρο του Ορειβατικού Συλλόγου Περιφερειακό Σύμβουλο Μαγνησίας κ. Γεώργιο Καλτσογιάννη, την εκπρόσωπο του Διοικητή της Πυροσβεστικής Πυραγό κ. Παπαεμαννουήλ Παρασκευή και τον εκπρόσωπο του Λιμενάρχη Ανθυπασπιστή κ. Μπρουσοβάνα Αλέξανδρο.

nova2

nova3

nova4

Δελτίο Τύπου ΝΟΒ-Α