Στο “κόλπο” και ο Καραϊσκάκης, 0-2 στη Λευκάδα

Σε δύο δόσεις διεξήχθη το ματς Τηλυκράτης – Καραϊσκάκης, στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής για τον 2ο όμιλο της Γ’ Εθνικής. Ο αγώνας άρχισε χθες (19/02) στις 15:00, διακόπηκε στο 17ο λεπτό λόγω δυσμενών καιρικών συνθηκών και συνεχίστηκε και ολοκληρώθηκε σήμερα (20/02). Οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν 2-0 με γκολ του Γυφτοκώστα στο 4’ και τέρμα του Μαζιώτη στο 89ο λεπτό, στο σημερινό (20/02) δεύτερο μέρος.

Οι «Αρτινοί» μετά τη νίκη τους αυτή, έφτασαν στους 39 βαθμούς όπου συγκατοικούν με τη Νίκη και τον Διαγόρα Σεβαστής, δείχνοντας πως θα διεκδικήσουν την άνοδο μέχρι τελικής πτώσης. Αντίθετα για τον Τηλυκράτη αυτή ήταν η πρώτη του εντός έδρας ήττα, γεγονός που αναδεικνύει τη Νίκη Βόλου ως τη μοναδική ομάδα που παραμένει αήττητη στο γήπεδό της.

ΤΗΛΥΚΡΑΤΗΣ ΛΕΥΚΑΔΑΣ (Ανδρέας Παντζιαράς): Καραγκούνης, Τσελάι, Καταγής, Πολυχρονάκης, Ιασωνίδης, Κοντογιάννης (65’ Γεωργάκης), Ορφανός, Κτενάς (55’ λ.τρ. Μπουρδούβαλης), Σιδέρης, Μακρυγιάννης, Παπαδόπουλος (67’ Καλογερής)

ΑΕ ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ (Νίκος Θεοδοσιάδης): Ανδρούτσος, Παπανίκου, Λάμπρου, Αβραμίδης, Καραγιαννίδης, Κόλλινς (90’ Καψάλης), Χαρτσιάς, Νταντίδης, Γυφτοκώστας (75’ Γούλας), Μαζιώτης, Βελέτης.