Καλύτερος ο Ολυμπιακός Β., 66-87 τους Νέους Αθλητές Νίκης

Καλύτερος στο β’ ημίχρονο, ο Ολυμπιακός Β. επικράτησε στη Ν. Ιωνία των Νέων Αθλητών Νίκης με 66-87 για το πρωτάθλημα μπάσκετ της Α1 ΕΣΚΑΘ. Στον πάγκο των «ερυθρολεύκων» κάθισαν οι Μιχάλης Καπουρνιώτης και Μάριος Μπορίνος που κλήθηκαν να βοηθήσουν τη βολιώτικη ομάδα μετά την αποχώρηση του Φώνη Μαυρομιχάλη…

…Στο α’ ημίχρονο οι δύο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ. Στην επανάληψη όμως και κυρίως στην τέταρτη περίοδο (επί μέρους σκορ 13-25)οι φιλοξενούμενοι, έχοντας εύστοχους τους Καραγεώργο και Παρασκευά και βελτιώνοντας αισθητά την άμυνά τους, έφτασαν στην κατάκτηση του ροζ φύλλου αγώνα.
Δεκάλεπτα: 17-19, 34-38, 53-62, 66-87
ΝΕΟΙ ΑΘΛΗΤΕΣ ΝΙΚΗΣ (Νικολόπουλος): Παπαδόπουλος, Ράπτης 8, Καζεπίδης 12 (), Σαπούνης, Πανηόπουλος 5, Ανδρεόγλου, Παναγιώτου, Λουκίδης 14 (3), Νικολόπουλος 14 (1), Καλιντζέος 2, Τινάνας, Σούλης 11 ()
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Καπουρνιώτης-Μπορίνος): Καραγεώργος 27 (3), Θέος 3 (1), Τελλίδης, Αλεξίου 2, Καφάσης 7, Τσιαπράζης 1, Βλασταρίδης, Καραθάνος 4, Λουλούδης, Αναστασόπουλος 7 (1), Σκαμάγκας 5 (1), Παρασκευάς 31.