Κέρδισε… κι «ανάσανε» ο Θησέας, 2-0 τον Ηρακλή

Με δυο γκολ στο α’ ημίχρονο, ο Θησέας πήρε σημαντική εντός έδρας νίκη επί του Ηρακλή με 2-0 και ταυτόχρονα βαθιά βαθμολογική ανάσα, αφού σε συνδυασμό με τα υπόλοιπα αποτελέσματα, απομακρύνθηκε 6 πόντους από τη ζώνη του υποβιβασμού…

Για τους αγριώτες το 1-0 έγινε λίγο πριν τη συμπλήρωση του 20λεπτου,με πέναλτι που κέρδισε ο Καραλόπουλος κι εκτέλεσε εύστοχα ο Ισά.
Στο 35′ ο Γιαννούλας με πλασέ έκανε το 2-0, με περιπετειώδη τρόπο. Στο δεύτερο χάθηκαν εκατέρωθεν ευκαιρίες, με τους γηπεδούχους να έχουν τις περισσότερες και πιο κλασικές, ωστόσο το σκορ δεν άλλαξε ως το τέλος του αγώνα.
ΘΗΣΕΑΣ: Στούκας, Ακριβούσης Αναστασίου, Μοράλες, Γαρυφάλλου, Καραλόπουλος, Γιαννούλας (65′ Λάμπρου), Ισά (81′ Μπουσαλάρι), Βλάχος (72′ Μάστορας), Γκουγκούδης, Βουρδάκης.
ΗΡΑΚΛΗΣ Β.: Κεφαλάς, Δαμάσκος, Λιόλιος, Μανούσος (75′ λ.τρ. Τζιώλας), Πριονιστής, Μπέσας (46′ Γούτσιος), Ασλάνογλου, Λιάκος, Κατσιαμπέκης, Τρελόπουλος, Γκινίδης (46′ Βλιώρας).