Νέα “τριάρα” για τα Τρίκαλα

Νέα τριάρα με σούπερ Κουσκουνά για τα Τρίκαλα. Οι «σακαφλιάδες» επικράτησαν 3-1 του Κισσαμικού, πετυχαίνοντας την τρίτη τους διαδοχική νίκη (με τριάρα) στο πρωτάθλημα στην εξ αναβολής αναμέτρηση για την 11η αγωνιστική. Μεγάλος πρωταγωνιστής ο Νίκος Κουσκουνάς, που σκόραρε και τα τρία τέρματα της ομάδας του.

Ο 28χρονος φορ των Τρικάλων άνοιξε τον… χορό των γκολ στο 12ο λεπτό, ωστόσο με τη συμπλήρωση μισής ώρας ο Μίλιτς ισοφάρισε το σκορ! Δέκα λεπτά αργότερα ο Κουσκουνάς «ξαναχτύπησε», για να σκοράρει και τρίτη φορά στον αγώνα στο 55′ και να διαμορφώσει το τελικό 3-1 για την ομάδα του.
ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ: Αποστολίδης, Λαμπάκης, Γκόλιας, Λεάντρο, Βέρτζος, Μουμίν, Ριζογιάννης, Μπαϊκαρά (81′ Αρναρέλλης), Ρομπέρ (85′ Νταμαού), Μπαλμπόα (65′ Στεφάνοβιτς), Κουσκουνάς.
ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ: Πολίτης, Κουρέλλας, Τσοντάκης, Γιαλούσης, Μπουγαΐδης, Ψιάνος, Γκούμας, Τιάγκο Σίλβα (68′ Νικόλτσης), Ν’ Γκουέμ (73′ Μαρτίνεθ), Μάντζης (79′ Θέος), Μίλιτς.