Ξηροφώτος: «Σηκώνουμε το κεφάλι και συνεχίζουμε»

Στο γρήγορο γκολ που δέχθηκε η ομάδα του αλλά και στις πολλές χαμένες ευκαιρίες στο δεύτερο ημίχρονο, στάθηκε ο Στέφανος Ξηροφώτος στις δηλώσεις του μετά το ματς της Λευκάδας, όπου η Νίκη γνώρισε την ήττα με σκορ 1-0. Ο Βολιώτης τεχνικός συμπλήρωσε πως η ομάδα του από δω και πέρα δεν έχει να κάνει τίποτα άλλο από το να σηκώσει το κεφάλι και να συνεχίσει μέχρι το τέλος.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του Στέφανου Ξηροφώτου:

«Ξέραμε πως θα ήταν ένα δύσκολο εκτός έδρας ματς. Δυστυχώς δεχτήκαμε ένα πολύ γρήγορο γκολ, προσπαθήσαμε μετά, χάσαμε αυτές τις ευκαιρίες που χάσαμε, δεν μπορέσαμε να τελειώσουμε τις φάσεις ενώ υπήρχαν οι ευκαιρίες και τελικά δεν μπορέσαμε να πάρουμε ούτε έναν βαθμό. Η προσπάθεια έγινε.

Ειδικά για το δεύτερο ημίχρονο είμαστε ευχαριστημένοι γιατί χάθηκαν πολλές ευκαιρίες. Από εκεί και πέρα δεν έχουμε τίποτε άλλο να κάνουμε από το να σηκώσουμε το κεφάλι και να συνεχίσουμε.

Συγχαρητήρια στην ομάδα του Τηλυκράτη για την επικράτηση και καλή συνέχεια».