Νίκη χωρίς να δυσκολευτεί, για τον Πύρασο

Χωρίς να δυσκολευτεί, όπως αναμενόταν, η ομάδα του Πυράσου επικράτησε του Ηρακλή με 2-0, πετυχαίνοντας από ένα τέρμα σε κάθε ημίχρονο. Οι φιλοξενούμενοι που είχαν στη διάθεσή τους μόλις 13 ποδοσφαιριστές, έκαναν την προσπάθειά τους για το καλύτερο δυνατό, αν και η συγκεκριμένη αναμέτρηση…

δεν ήταν μια από αυτές που προσφέρονταν για κάτι περισσότερο, από πλευράς βαθμολογικής συγκομιδής.
Το 1-0 έγινε στο 14′ όταν έκανε σέντρα ο Κοτζαθανάσης από δεξιά κι ο Δαμάσκος στην κίνηση με πλασέ με το μυτάκι, έστειλε τη μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα. Το 2-0 διαμορφώθηκε στο β ημίχρονο όταν στο 60′ ο Δαμάσκος πέρασε δύο αντιπάλους, κέρδισε πέναλτι που εκτέλεσε εύστοχα ο Κοτζαθανάσης για να κάνει το 2-0.
ΠΥΡΑΣΟΣ: Τσιλίγκος, Ρουκάς, Γιοβάνης, Μαλισσόβας, Κοτζαθανάσης (68′ Κόκκας), Χατζητρακόσιας, Μπασδάνης, Ζαχαράκης, Σιώμος, Δαμάσκος (67′ Φούκης), Σφάκας (80′ Βαν ντε Γουίχε).
ΗΡΑΚΛΗΣ: Κεφαλάς, Λιόλιος, Δαμάσκος, Τζιόλας, Πριονιστής, Μπέσσας, Ασλάνογλου, Τρελλόπουλος, Λιάκος (65′ Κατσαμπέκης), Μακρής, Κιπτίου