Football League: Οι διαιτητές και το πρόγραμμα της 24ης αγωνιστικής

Ανακοινώθηκαν από την ΚΕΔ, οι διαιτητές που θα διευθύνουν τις αναμετρήσεις της 24ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Football League. Την αναμέτρηση ανάμεσα στον Πανσερραϊκό και τον Απόλλωνα Σμύρνης θα σφυρίξει ο Τεβεκέλης από την ΕΠΣ Μακεδονίας, ενώ το Αναγέννηση Καρδίτσας – ΑΕΛ Καλλονής ο Μελτζανίδης από την ΕΠΣ Ημαθίας. Ο κύριος όγκος των αγώνων θα γίνει στις 16:00 το απόγευμα της Κυριακής (2/4), με τους αγώνες Αναγέννηση Καρδίτσας – Καλλονή, Χανιά – Άρης και Παναιγιάλειος – ΟΦΗ να αρχίζουν νωρίτερα για συγκοινωνιακούς λόγους.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 24ης αγωνιστικής και οι ορισμοί των διαιτητών:

Σάββατο 1 Απριλίου

15:00 Πανσερραϊκός – Απόλλων Σμύρνης
Διαιτητής: Νικόλαος Τεβεκέλης (Μακεδονίας)
Βοηθοί: Δημήτρης Νατσιόπουλος (Μακεδονίας), Γιώργος Κελάζογλου (Χαλκιδικής)
4ος: Νικόλαος Μαρόπουλος (Μακεδονίας)

Κυριακή  2 Απριλίου

13:00 Αναγέννηση Καρδίτσας – Καλλονή
Διαιτητής: Γιώργος Μελτζανίδης (Ημαθίας)
Βοηθοί: Κωνσταντίνος Γιάντσης (Ημαθίας), Αθανάσιος Θανασιας (Ηπείρου)
4ος: Κωνσταντίνος Μπαλατσούκας (Θεσπρωτίας)

15:00 Παναιγιάλειος -ΟΦΗ
Διαιτητής: Αλέξανδρος Κατσικογιάννης (Ηπείρου)
Βοηθοί: Αντώνιος Πυλαρινός (Ζακύνθου), Δημήτρης Τίκας (Θεσπρωτίας)
4ος: Άγγελος Αδαμόπουλος (Ζακύνθου)

15:00 Χανιά – Άρης
Διαιτητής: Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας)
Βοηθοί: Παναγιώτης Κωνσταντόπουλος (Κορινθίας), Δημήτρης Λυπερόπουλος (Αθηνών)
4ος: Κωνσταντίνος Αντωνίου (Αθηνών)

16:00 Αιγινιακός – Κισσαμικός
Διαιτητής: Ευάγγελος Γρατσάνης (Τρικάλων)
Βοηθοί: Δημήτριος Τίκας (Καρδίτσας), Μιχαήλ Μανάσης (Τρικάλων)
4ος: Σταύρος Τσιμεντερίδης (Κοζάνης)

16:00 Αγροτικός Αστέρας – Αχαρναϊκός
Διαιτητής: Βασίλειος Φωτιάς (Πέλλας)
Βοηθοί: Γιώργος Χατζηνάκος (Δράμας), Παναγιώτης Κουβαλάκης (Δράμας)
4ος: Ανδρέας Καραλιόλιος (Γρεβενών)

16:00 Σπάρτη – Πανελευσινιακός
Διαιτητής: Κωνσταντίνος Περράκης (Αθηνών)
Βοηθοί: Κωνσταντίνος Δεληθοδωρής (Αθηνών), Κωνσταντίνος Τριανταφύλλου (Αρκαδίας)
4ος: Ευάγγελος Μανούχος (Αργολίδας)

18:00 Καλλιθέα – Λαμία
Διαιτητής: Αλέξανδρος Τσαμούρης (Πειραιά)
Βοηθοί: Ράινχαρτ Μπουξμπάουμ (Ανατολικής Αττικής), Ηλίας Κοτζαμανίδης (Πειραιά)
4ος: Ρόμπερτ Ντουμιτρέσκου (Πειραιά)

Πανθρακικός – Τρίκαλα 0-3 ά.α.