Με σούπερ Δανιλόπουλο ο Ανθ. Γαζής 5-2 τον Ελευθεριακό

Με τον Σπύρο Δανιλόπουλο σε μεγάλη μέρα, ο Άνθιμος Γαζής νίκησε με 5-2 τον Ελευθεριακό. Ο έμπειρος επιθετικός σημείωσε τα τέσσερα από τα πέντε γκολ της ομάδας του, οδηγώντας σταθερά τον Άνθιμο Γαζή στην άνοδο.

Το σκορ άνοιξε στο 24′ ο Δανιλόπουλος, γράφοντας το 1-0, ενώ ο ίδιος παίκτης δέκα λεπτά αργότερα πέτυχε δεύτερο τέρμα για τον Άνθιμο Γαζή. Στο 50′ ο Πρίγκος μείωσε για τον Ελευθεριακό, αλλά ο Δανιλόπουλος απάντησε στο επόμενο λεπτό γράφοντας το 3-1. Στο 53′ οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα παίκτες, αφού ο Πρίγκος αποβλήθηκε με απ’ ευθείας κόκκινη κάρτα για εξύβριση. Στο 57′ το σκορ έγινε 4-1. Ο Δημόπουλος σέντραρε και ο Κατσαρός με σουτ πρόσθεσε το όνομά του στον πίνακα των σκόρερ. Ο Οσάφι στο 81′ έκανε το 4-2, ενώ στο 87′ ο Δανιλόπουλος διαμόρφωσε το τελικό 5-2.
ΑΝΘ. ΓΑΖΗΣ: Γκούρης, Κατσαρός, Αλεξίου, Κουτσουνίδης (37′ λ.τρ. Δημόπουλος), Κωστάκης, Λάσκος, Βαλέρα (67′ Σιδηρόπουλος), Παπαδόπουλος, Κ. Μπρισμπέος, Θεοδώρου (72′ Δημ. Μπρισμπέος), Δανιλόπουλος.