Το πανόραμα του Κυπέλλου Ερασιτεχνών

Ξεκίνησε την Τετάρτη (5/4) με την πρώτη αγωνιστική ο θεσμός του Κυπέλλου Ερασιτεχνών, όπου η ομάδα που θα κατακτήσει το τρόπαιο, θα κερδίσει και την άνοδο στη Γ’ Εθνική.


Δείτε τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής, αλλά και τα ζευγάρια της 2ης αγωνιστικής στους 9 ομίλους:

1ος όμιλος

1η αγωνιστική

Άρης Αβάτου-Ελπίδα Σκουτάρεως 0-1

ΑΕ Διδυμοτείχου-ΓΣ Προσοτσάνης 4-0

Κεραυνός Πέρνης-ΠΑΟΚ Κοσμίου 2-4

2η αγωνιστική (12/4)

ΑΕ Διδυμοτείχου-ΠΑΟΚ Κοσμίου

Χωρίς αγώνα περνάει η Ελπίδα Σκουτάρεως

2ος όμιλος

1η αγωνιστική

Μακεδονικός Βεύης-ΠΟ Τριγλίας 1-2

ΠΑΟΝΕ Επταλόφου-ΑΕ Αλεξάνδρειας 0-3

Εδεσσαϊκός-ΠΑΟ Κουφαλίων 1-2

2η αγωνιστική (12/4)

ΑΕ Αλεξάνδρειας-ΠΑΟ Κουφαλίων

Χωρίς αγώνα περνάει ο ΠΟ Τριγλίας


3ος όμιλος

1η αγωνιστική (5/4)

ΑΕ Λευκίμμης-ΑΕΠ Καραγιαννίων 2-0

Ερασιτέχνες ΠΑΣ Γιάννινα-Πυρσός Γρεβενών 2-1

Καστοριά-Θύαμις Καστρίου 2-1

2η αγωνιστική (12/4)

Ερασιτέχνες ΠΑΣ Γιάννινα-Καστοριά

Χωρίς αγώνα περνάει η ΑΕ Λευκίμμης


4ος όμιλος

1η αγωνιστική (5/4)

Διγενής Νεοχωρίου-Ολυμπιακός Λαμίας 0-2

ΑΟ Σελλάνων-Αλμυρός 0-1 παράτ.

Ποσειδών Ν. Πόρων-Αχιλλέας Φαρσάλων 1-0

2η αγωνιστική (12/4)

Αλμυρός-Ποσειδών Ν. Πόρων

Χωρίς αγώνα περνάει ο Ολυμπιακός Λαμίας


5ος όμιλος

1η αγωνιστική (5/4)

Απόλλων Πάργας-Φωκικός 5-6 πέν. (0-0)

Σκουφάς Κομποτίου-ΑΕ Μεσολογγίου 2-0

Αίολος Καρπενησίου-Αναγέννηση Σχηματαρίου 0-2

2η αγωνιστική (12/4)

Σκουφάς Κομποτίου-Αναγέννηση Σχηματαρίου

Χωρίς αγώνα περνάει ο Φωκικός


6ος όμιλος

1η αγωνιστική (5/4)

Ηρακλής Ψαχνών-Αστέρας Βλαχιώτη 1-3

Αργοναύτης Νέας Κίου-ΑΟ Ατλαντίς 1-3

Ασπρόπυργος-Λεωνίδιο 5-4 πέν. (1-1 παράτ., 0-0 καν. αγών.)

2η αγωνιστική (12/4)

ΑΟ Ατλαντίς-Ασπρόπυργος

Χωρίς αγώνα περνάει ο Αστέρας Βλαχιώτη


7ος όμιλος

1η αγωνιστική

Ηρακλής Ξυλοκάστρου-Καλαμάτα 0-2

ΑΟ Κατασταρίου-Κεραυνός Αγ. Βασιλείου 2-0

ΑΟ Σάμης-Πανηλειακός 0-5

2η αγωνιστική (12/4)

ΑΟ Κατασταρίου-Πανηλειακός

Χωρίς αγώνα περνάει η Καλαμάτα


8ος όμιλος

1η αγωνιστική (5/4)

Σούρμενα-Πυθαγόρας Σάμου 3-0

ΑΟ Σύρου-Διαγόρας Αγίας Παρασκευής 3-1

Ηρακλής Θυμιανών-Διαγόρας Ρόδου 1-5

Χωρίς αγώνα περνάει το Κερατσίνι

2η αγωνιστική (12/4)

Διαγόρας Ρόδου-Σούρμενα

ΑΟ Σύρου-Κερατσίνι


9ος όμιλος

2η αγωνιστική (12/4)

Ερασιτέχνες Πλατανιά-Ηρόδοτος

Επισκοπή-ΟΦ Ιεράπετρας

liganews.gr