Νίκη στις καθυστερήσεις για Ηρακλή Β.

Εκπληκτικό φινάλε επιφύλασσε η αναμέτρηση Ηρακλή- Σκιάθου, που διεξήχθη στο Βασδέκειο κι ολοκληρώθηκε με τους γηπεδούχους να κατακτούν τη νίκη με 2-1. Ήταν ένα παιχνίδι που το ήθελαν και οι δυο ομάδες, με το πρώτο μέρος τους να μην είναι ποιοτικά καλό και στο β’ να υπάρχουν περισσότερες ευκαιρίες…

Στο β’ μέρος σημειώθηκαν όλα τα γκολ, με τους γηπεδούχους να προηγούνται, τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων της αναμέτρησης και τελικά οι γηπεδούχοι να κερδίζουν κυριολεκτικά στην τελευταία φάση του αγώνα, αφού με τη σέντρα που έκαναν οι ποδοσφαιριστές της Σκιάθου, σφυρίχτηκε και η λήξη.
Στο 63′ ο Σαρρής έκανε ευθύβολο σουτ από το κέντρο, η μπάλα πήγε στο οριζόντιο δοκάρι, στη συνέχεια έσκασε στο έδαφος σε σημείο που υπήρχε λάσπη και κόλλησε στα πόδια του τερματοφύλακα.
Το 1-0 έκανε στο 67′ ο Ασλάνογλου, με πλασέ στην κατάληξη συνδυασμού με τον Λιάκο.
Στο 91′ οι φιλοξενούμενοι έκαναν την ισοφάριση με τον Γραβάνη, που πρόλαβε την έξοδο του Κεφαλά κι ενώ φαινόταν ότι η αναμέτρηση θα λήξει ισόπαλη, το γκολ του Δαμάσκου που δέχτηκε τη μπάλα από τον Ασλάνογλου, στόπαρε με το στήθος και σούταρε κάνοντας το 2-1, έφερε τη νίκη στην πλευρά των γηπεδούχων.
Κατά τη διάρκεια των πανηγυρισμών ο σκόρερ έβγαλε τη φανέλα του, δέχτηκε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα κι αποβλήθηκε
ΗΡΑΚΛΗΣ: Κεφαλάς, Γούτσιος, Μανούσος, Τζιώλας, Πριονιστής, Μπέσας, Δαμάσκος, Τρελόπουλος, Λιάκος (75′ Κατσαμπέκης), Μπέσας, Ασλάνολγου Λιόλιος (60′ Κιπτίου),
ΣΚΙΑΘΟΣ: Παπάρας, Γ. Σταμέλος (46′ Βεργίνης), Ντ. Πρίφτι, Άλ. Τζελάι (85′ Αλ. Κριστιάν), Γραβάνης, Μπρέγκου, Ελ. Πρίφτι, Τάσσος, Νικολαΐδης(76′ Παντελίδης), Σαρρής, Φερετζέλης