Ήττα με 13-9 για τον Ο.Υ.Κ.Β. στην Πάτρα

Η έξοδος του Ο.Υ.Κ.Β. στην Πάτρα για τον αγώνα με την τοπική Ν.Ε. Πατρών δεν συνοδεύτηκε με ένα θετικό αποτέλεσμα. Το βολιώτικο συγκρότημα έχασε με 13-9 και έχασε τις όποιες ελπίδες του για να αγωνιστεί στα πλέι οφ. Από την αρχή του παιχνιδιού η ομάδα της Πάτρας πήρε τα ηνία του αγώνα και προηγήθηκε με 2-0 στο πρώτο οκτάλεπτο.

Στη δεύτερη περίοδο οι γηπεδούχοι ήταν «καταιγιστικοί», καθώς πέτυχαν έξι γκολ, έναντι τριών του Ο.Υ.Κ.Β. για να κλείσει το ημίχρονο με 8-3 για τους Πατρινούς.
Στο δεύτερο μέρος οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν την απόδοσή τους, ωστόσο, δεν ήταν εύκολο να γυρίσουν το παιχνίδι, με τους παίκτες της Ν.Ε. Πατρών να συντηρούν τη διαφορά στο σκορ.
Διαιτητές: Κωνσταντινίδης, Κατσώνης.
Οκτάλεπτα: 2-0, 6-3, 2-2, 3-4.
Ν.Ε. ΠΑΤΡΩΝ (Μπόκαρης): Ορφανός, Στρόφυλας 1, Ζησιμόπουλος, Ρογδάκης, Νεχωρίτης, Καρβουντζής 1, Ζερνιώτης, Τσιτσαράς 1, Λεβεντάκος 2, Κατράς 5, Γκαράνης 2, Πολάτος 1.
Ο.Υ.Κ.Β. (Μεφσούτ): Βόντζος, Παπαβασιλείου, Μάρκου 1, Χαλάς 1, Κολημήτρας, Χρ. Μαρινάγης 1, Κ. Καραΐσκος, Στεργίου 1, Βαφειάδης 3, Τσιανάκας 1, Γιάγκος 1.